PDA

Zobacz pełną wersję : Prysznic z drzwiami czy bez?



balik
13-03-2016, 19:17
Moja łazienka ma 155cm szerokości i z jednej jej strony na całej długości będzie prysznic oddzielony od reszty łazienki ścianą.
Cześć prysznicowa będzie miała 90cmx155cm.

Prysznic będzie odgrodzony od reszty łazienki dobudowaną ścianą.
Zastanawiam się czy w takim przypadku potrzebne mi są drzwi prysznicowe czy też zostawić wejście do strefy otwarte.

Rozważam takie opcje:
1. Dobudowana ściana o długości 75cm + drzwi prysznicowe 80cm ( łącznie 155cm).
2. Dobudowana ściana o długości 90cm i wejście otwarte 65cm.

Obawiam się, czy w wariancie bez drzwi woda neie bedzie mi chlapać na resztę łazienki.

Poradzicie coś?

ZbyszekT
13-03-2016, 19:38
Będzie chlapać. Zamontuj drzwi.

kinka
13-03-2016, 19:48
Mnie by tam wiało po d........:lol2: już nawet nie chodzi o chlapanie.

Elfir
13-03-2016, 21:12
a ja mam zasłonkę

Luxum
13-03-2016, 22:44
Powierzchnia prysznicowa w takim rozmiarze zapewni komfortowe użytkowanie. Jeżeli panel prysznicowy i deszczownica będą " z przodu " spokojnie można się pokusić o modne i wygodne rozwiązanie ze "strefą suchą" bez drzwi. Jednak 50-55cm jest w zupełności wystarczające aby wejście było wygodne.
Przy tej powierzchni zastosuj brodzik przygotowany na wymiar. To estetyczne, bezpieczne i higieniczne rozwiązanie. Nie pakuj się w kłopoty z powierzchnią prysznicową z płytek. Jest mało higieniczne, a do tego, nawet jak jest porządnie wykonane, to po czasie i tak sprawia wyłącznie problemy. Duży brodzik to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Ranty takiego niskiego, dużego brodzika mogą być przygotowane ze "szkłowpustem" gdzie szybę można osadzić bez profili, co dodatkowo pozytywnie wpływa na estetykę i higienę.http://www.luxum.pl/brodziki_pl/
349838

Sylw.
14-03-2016, 04:31
Zdaniem pewnego hydraulika w takim brodziku trudno wymienić syfon; jest to prostsze w przypadku głębszych brodzików.

autorus
14-03-2016, 06:20
Może wiec zrobić odpływ liniowy, tam dostęp jest dobry.

balik
14-03-2016, 08:15
nie chę się bawić w żadne brodziki, dla mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest odpływ liniowy.
Dużo ładniej to wygląda i jak masz dobry odpływ to nic ci się dziać nie ma prawa.

Chociaż muszę przyznać, że podczas zakupu odpływu (będę miał firmy I-Drain z rusztem szklanym) sprzedawca pokazał mi jakąś nowość z tej firmy - jakiś zintegrowany brodzik z odwodnieniem (Solidslope z I-Drain) i wg mnie to byłoby super rozwiązanie u mnie.
Zdecydowała jednak cena i zostałem przy odwodnieniu liniowym.

Co do drzwi to nadal nie wiem co zrobić:)

pyskam
14-03-2016, 09:15
A nie odpowiada ci ścianka prysznicowa z drzwiami przesuwnymi?
349912

Stawiając ściankę zaciemniasz całe pomieszczenie, a drzwi przesuwne nie zabierają miejsca, i możesz zostawić otwarte ;P

wera.1989
14-03-2016, 09:37
zdecydowanie zrób drzwi albo zasłonke bo inaczej zamiast łazienki beędziesz miał basen

marekwisniewski0
15-03-2016, 12:57
Lepsza będzie zasłonka, drzwi często się psują. U mnie niedługo trzeba będzie wymienić oboje drzwi bo są w gorszym stanie.

pyskam
17-03-2016, 18:06
Zasłonka? Naprawdę? Przyklejająca się do ciała .... mmmm ;)

quitin
17-03-2016, 18:30
wszystko zalezy od jakosci drzwi jezeli jest wysoka to nie ma zadnego problemu
klopotliwe jednak sa uszczelki ktore po kilku latach mocno traca na urodzie