PDA

Zobacz pełną wersję : Planujesz zamontować świetliki dachowe firmy VELUX?? zastanów się czy warto



Wizja_r
14-03-2016, 08:48
.

jacek.zoo
14-03-2016, 09:27
Planujesz zamontować świetliki dachowe firmy VELUX?? zastanów się czy warto

W moim projekcie z firmy Archon w korytarzu są zaprojektowane świetliki firmy Velux TWR 2010, takie też zostały zamówione, podczas montażu dachówki zamontowane zostały elementy, które idą w dach. Podczas prac wykończeniowych okazało się, że tunele są za krótkie, do dwóch sztuk świetlików musiałem dokupić jeszcze 3 elementy przedłużające. No i zaczęło się ...
Wyszukałem nazwy tego elementu, zmierzyłem średnicę tego elementu (ok 35-36cm) i wyszukałem w necie, w ceneo wyświetlił mi sie produkt z nazwą ZTR 0062 36x36cm http://www.ceneo.pl/14319414 a więc wygląda że znalazłem odpowiedni produkt w ofercie firmy VELSET, złożyłem zamówienie na 3szt, zapłaciłem z góry za towar i wysyłkę i czekałem bardzo długo (zamówienie 13.01.2016, dostawa z tego co pamiętam 8.02.2016 a więc sporo po czasie - wg sklepu 12 dni roboczych, w moim przypadku przynajmniej 17 dni rob.)
Niestety po wyjęciu pierwszego elementu okazało się, że 36x36cm to fi 25cm, niestety miesiąc czasu w plecy, sprawdzenie gdzie nastąpił błąd , poinformowanie sprzedawcy 10.02.1016 o problemie, odpowiedź 11.02.2016 i kolejne zamówienie na 3szt, tym razem 47x47cm czyli magiczne fi 35cm :) również w firmie VELSET no i oczywiście zapłata z góry za towar i wysyłkę (zamówienie 11.02.2016, dostawa 1.03.2016).
W dniu 15.02.2016 otrzymuję informację od pracownika firmy VELSET:
"Piszę w sprawie zwrotu źle zamówionych części do świetlika Velux.
Jest zgoda na zwrot do naszego oddziału w Nowym Sączu (Oddział Nowy Sącz: ul. Węgierska 148F, 33-300 Nowy Sącz Tel. +48 18 52 11 273 ) z zastrzeżeniem , iż zostaną potrącone koszty zwrotu do producenta. Koszt ten wynosi 63 zł netto od sztuki.
Są to koszty jakie ma w warunkach producent Velux i przy zwrocie nie ma innej możliwości.
Zwracany towar musi być w 100% nieuszkodzony oraz nie może nosić żadnych śladów używania ."
A więc firma VELSET powołując się na producenta VELUX skasowała mnie 232,47zł brutto.
Paczka do firmy VELSET wyjechała 17.02, dostarczona 18.02. Na zwrot pieniędzy czekałem do 8.03. Finalnie współpraca z tą firmą kosztowała mnie 248,78zł + koszty wysyłki kurierem złych elementów do sklepu.
Producent VELUX Polska został poinformowany w dniu 15.02.2016 o tym jak działa dystrybutor ich produktów, zasłania się tajemnicą handlową ale tel. stwierdził, że zwyczajowo są to koszty przesyłki.
Czy firma VELSET postanowiła dodatkowo zarobić na tej sytuacji czy faktycznie VELUX tak ją skasował to jeszcze nie wiadomo. Mam nadzieję, że VELUX Polska dbając o swoją markę podejdzie do tematu poważnie.
Z mojej strony taka refleksja na przyszłość, jeśli miał bym zamawiać jeszcze raz produkty firmy Velux to zastanowił bym się czy warto, nie wiadomo co mnie czeka w przypadku np. reklamacji, może producent doliczy sobie dojazd 1000zł za sztukę :) ciężko przewidzieć, myślę, że nie jest to jedyna firma na rynku i można sprawdzić inne produkty, ja niestety po moich doświadczeniach już bym nie wykorzystał produktów tej firmy podczas budowy domu, nie ze względu na jakość ale na obsługę, bo wg mnie to od producenta zależy kto jest jego dystrybutorem.
Zapraszam przedstawicieli firmy Velux i Velset do udziału w dyskusji, może coś sensownego mają do przekazania swoim klientom (tym obecnym i przyszłym.
Łukasz Milczak

Nie miej pretensji do veluxa czy innych tylko do siebie bo jestes gamon. Wwzystkie rzeczy kupione na odleglosc mozesz zwrocic, i maka ci oddac tez kase za przesylke do ciebie. A za kuriera do nich ty placisz, ale nie 230 zl :)

Wizja_r
14-03-2016, 14:13
,

Doradca VELUX
15-03-2016, 10:51
Panie Łukaszu,
Jest nam niezwykle przykro, że ocenia Pan firmę VELUX na podstawie działań jednego z kilku tysięcy firm zewnętrznych działających na rynku i oferujących nasze produkty. Jest to o tyle niesprawiedliwe, że swoje negatywne doświadczenia z realizacji zakupu poprzez sklep firmy VELSET przenosi Pan na produkty VELUX. Działamy na rynku polskim ponad 25 lat, a na światowym właśnie obchodzimy 75-lecie istnienia i przez te wszystkie lata nasze warunki zakupu, a także gwarancji były i są transparentne i jednakowe dla wszystkich. Zawsze kierujemy się przepisami prawa, również w przypadku zakupów na odległość przez nasz sklep internetowy, o czym Pan wie, bo czytał Pan regulamin również naszego sklepu. Szkoda, że zamieszczając ten wpis, nie wykazał się Pan, aż taką skrupulatnością, jak mogłoby się wydawać i nie powołał się Pan na korespondencję z naszą firmą, w której to wyjaśnialiśmy kilkakrotnie, że stroną w Pana transakcji jest firma VELSET i nie możemy ponosić odpowiedzialności za politykę handlową sklepu internetowego tej firmy, jak również nie możemy zgodnie z obowiązującym prawem zabronić komukolwiek sprzedaży własnych produktów.

Bardzo żałuję, że w tym wpisie zabrakło również odniesienia merytorycznego do naszych produktów, jeżeli już kieruje Pan słowa do naszych przyszłych użytkowników, próbując ich zniechęcić, wyłącznie na podstawie faktu, że jest Pan niezadowolony z obsługi firmy zewnętrznej działającej na rynku, jakich wiele, a nie na podstawie swojego doświadczenia z produktem. Proszę pamiętać, że nasze produkty są objęte wieloletnią bezpłatną gwarancją.

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

Wizja_r
15-03-2016, 12:33
.

gasek
20-03-2016, 06:50
.

Jak widać, Wizja_r zmienił zdanie:)