PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jednakowe drzwi w calym domu???



gabriela
14-03-2016, 10:28
Montujemy w calym domu 22 drzwi, wybralam model Veneto A1 firmy Baranski, maja 5 szybek w poprzek. Producent sugeruje wszedzie jednakowe, piwnica, kotlownia , garaz itp. Zastanawiam sie jednak czy do garazu i piwnica nie zdecydowac sie na pelne??
Pomozcie.

Elfir
14-03-2016, 15:27
ja bym zdecydowanie ograniczyła te szybki

Filip32
14-03-2016, 16:26
Można zróżnicować rodzaje drzwi ;)

Również mi się wydaje, że za dużo szybek :P

qosek
14-03-2016, 19:17
czy garaz i piwnice bedziesz mial ogrzewana (do tej samej temperatury co reszte domu) ?
Jak nie to zamiast takich drzwi powinienes wziasc drzwi zewnetrzne (klatkowe) - sa one zdecydowanie bardziej cieple

gabriela
14-03-2016, 23:11
a takie? beda bielone

jacek.zoo
15-03-2016, 00:29
a takie? beda bielone

a co ty sie pytasz o wzór, tutaj mozesz zapytac czy cieple czy zimne, czy wew czy zew. o gusta sie nie pyta, jeden lubi zupe pomidorowa a drugi jak mu nogi smierdza :)
p.s. mi bardziej podobaja sie te drugie, a najbardziej takiej jak u siebie zamontowałem, vasco madera 4 dab jasny

effa_s
15-03-2016, 12:25
Ja mam takie z szybkami (wszystkie takie same w calym domu, z tym, ze kotlowania ogrzewana, a garazu ani piwnicy nie mam) - robia bardzo dobre wrazenie ;)

349989

349990

czjedras
15-03-2016, 19:49
czy garaz i piwnice bedziesz mial ogrzewana (do tej samej temperatury co reszte domu) ?
Jak nie to zamiast takich drzwi powinienes wziasc drzwi zewnetrzne (klatkowe) - sa one zdecydowanie bardziej cieple

Jest dokładnie tak. Kwestia wyglądu drzwi, to kwestia osobistych upodobań. Akurat te przedstawione są ładne, choć ja np. gustuhę w jaśniejszych, ale dobór drzwi zależy też od wnętrz. Jednak drzwi do garażu, kotłowni powinny być inne, szczególnie, że nie są one zazwyczaj w widocznych miejscach w domu. Jednocześnie zapewniają izolację termiczną, lepsze wyciszenie i izolację np. od spalin auta. W tych przypadkach możesz pomyśleć np. o drzwiach technicznuch.

gabriela
15-03-2016, 20:12
Forscher dlaczego zabierasz glos jezeli pytanie Ci nie odpowiada?

gabriela
15-03-2016, 22:46
wiedzialam, ze nie warto juz tu zadawac pytan, co za forum!

jajmar
16-03-2016, 00:01
Ja mam takie z szybkami (wszystkie takie same w calym domu, z tym, ze kotlowania ogrzewana, a garazu ani piwnicy nie mam) - robia bardzo dobre wrazenie ;)

349989

349990

a kominiarz je widział?

jajmar
16-03-2016, 00:02
wiedzialam, ze nie warto juz tu zadawac pytan, co za forum!

To po co zadajesz?

Forum jak forum, na głupie pytania są głupie odpowiedzi.

joliska
16-03-2016, 07:52
wiedzialam, ze nie warto juz tu zadawac pytan, co za forum!

jeden forscher to nie całe forum - nie uogólniaj, proszę...

Bracianka
16-03-2016, 08:22
Oj tam, czepiacie się, a tu po prostu dział nie ten wybrany :-P My mamy w całym domu drzwi z tej samej serii, ale z różną ilością szybek: w pokojach na każdym polu jest szybka, w łazienkach w dwóch, a drzwi do schowka i do kotłowni są pełne.

gabriela
16-03-2016, 09:12
Bracianka, na taka odpowiedz liczylam, dziekuje.

Kangurzyca
16-03-2016, 14:20
a kominiarz je widział?

Zgodnie z przepisami w domu jednorodzinnym o tym jakie drzwi zamierzamy sobie wstawić do kotłowni decyduje moc kotła. Powyżej bodajże 21kw wymagane są drzwi spełniające normy przecipożarowe - wiec kominiarz moze je sobie pooglądać i nie ma tu nic do gadania.
W zwykłym domu jednorodzinnym o powierzchni do 200m2 raczej tak wielkich kotłów nikt nie indtaluje.

Co do pytania autorki tematu faktycznie bardziej spójną ideą jest zamontowanie wszystkich drzwi jednakowych w całym domu.
Ale...mowie tu o drzwiach pokojowych. Jesli chodzi o drzwi do garażu czy kotłowni - proponowałbym w tym przypadku odstępstwo od reguły.
W sumie nawet jesli przepisy nie wymagają tego - do kotłowni u nas zamontowałem drzwi techniczne metalowe (nie przecipożarowe) tak dla własnego bezpieczeństwa, bo piec mamy na węgiel. Od strony korytarza na te drzwi naklejona jest fototapeta z jakimś kwiatem/krajobrazem i nawet nie widac ze są to zwykłe drzwi techniczne. Fakt - kotlownia jest zaraz obok garażu na końcu korytarza wiec dopiero te drzwi widac jak sie w ten zaułek ktoś zapędzi.
W całym domu mamy drzwi pokojowe chyba z 4 szybkami, zaś drzwi prowadzące do garażu są zamontowane z tego samego modelu - tylko ze są one nieprzeszklone - całkowite.
Garaż jest ogrzewany ale tylko na tyle zeby w zimie było tam lekko na plusie - wiec roznica temperatur miedzy częścią mieszkalną a garażem czasami jest spora. Jednakże zwykłe drzwi zrobione w tzw technologii " na plaster miodu" spokojnie z zatrzymaniem tego zimna z garażu sobie radzą. Szczególną uwagę bardziej trzeba zwrócić tu na zamontowanie uszczelek miedzy skrzydłem a ościeżnicą - bo po swoich doświadczeniach wiem ze to właśnie wszelkimi lukami nam w tym miejscu ucieka ciepło - a nie samymi drzwiami.

To tak z perspektywy kogoś kto juz mieszka ładnych miesięcy ;)
Mam nadzieje ze pomogłem
Pozdrawiam :)

gabriela
16-03-2016, 20:47
Kangurzyca, dzieki za normalna odpowiedz, pomogles mi.

radek.kowal
18-03-2016, 23:07
oczywiście nie musza być jednakowe ale zdecydowanie lepiej to wygląda