PDA

Zobacz pełną wersję : Membrana dachowa zamiast geowłókniny pod chodnik???



stam222
14-03-2016, 21:48
Witajcie,
Mam pytania a w zasadzie kilka do wykonawców majstrów , ogrodników i wszystkich pozostałych.
Mianowicie chciałem zapytać czy ;
1. Można dać membranę pod chodnik a w zasadzie ścieżkę ogrodową wykonaną z czerwonej cegły?
2. Czy pod ścieżkę trzeba dawać taką geowłókninę? Grunt raczej gliniasty a cegła raczej miękka .
Technicznie to domyślam się , że membrana sobie poradzi , natomiast bardziej mnie zastanawia czy nie będzie wypuszczała jakiś niechcianych substancji do gruntu z biegiem czasu?
Co o tym sądzicie?
Trochę metrów tej membrany mam a na geowłókninę mnie nie stać. Tak samo zresztą z cegłą , którą dostałem i zamierzam wykorzystać. Ogólnie straciłem pracę i nic mi na budowie nie idzie do przodu więc tak sobie kombinuję to trochę z "odpadów", resztek itd.

k***a*z
15-03-2016, 08:52
Nie układaj bezpośrednio na glinie bo z czasem wszystko ci się rozjedzie, musisz utwardzić jakimś gruzem lub kruszywem !
Folia dachowa na pewno nie dopuści do przerostu słabych chwastów , mocniejsze i tak ją przebiją. Najgorsze są chwasty które wyrastają w fugach.
Co do cegły jeśli to zwykła cegła to podejrzewam że długo nie wytrzyma.

stam222
15-03-2016, 18:41
A jaki Ty widzisz dla zwykłej cegły układ warstw? Ja myślałem o tym aby "wykorytować ", potem na glebę geowłókninę (membrana) , zasypać podsypką z cementem jakieś 15-20 cm , cienka warstwa żwiru i na żwir cegła, nie wiem co pomiędzy cegły (fugi?)
Pzdr.

k***a*z
16-03-2016, 14:26
Osobiście to bym układał od razu na podsypce z cementem. Układaj najlepiej bez fug jak cegła równa, jeśli nie to fugi jak najmniejsze bo chwasty tylko czekają na taką okazję ;-) .

stam222
18-03-2016, 20:21
Co do tych fug to raczej chciałem większe ... a co myślisz aby na podsypce cementowej dać kilka cm żwirku na którym ułożę te cegły a sam żwir robił za drenaż. Piszę i myślę o takim układzie bo cegła raczej miękka (coś a'la suporex) i dlatego chciałbym odizolować od wody taką warstwą drenażu. Co?

k***a*z
23-03-2016, 11:58
No nie wiem ... żwir może utrzymywać wilgoć .Ochronę od wody zapewni zrobienie spadku żeby deszczówka szybko odpływała.