PDA

Zobacz pełną wersję : Skraplajacy sie okap kuchenny



Oweninho
17-03-2016, 13:24
Witam witam wszystkich szukalem na forum i nie znalazlem albo zle szukalem mam taki problem podlaczony mam okap rura spiro fi 100 przez sciane w kuchni na zewnatrz od strony elewacji mam plastikowa rure tak szara podlaczona do trojnika i na dole korek z otworami a u gory trojnika taki grzybek zeby woda nie leciala czy snieg i jest problem tego typu ze taka pogoda jak ostatnio ze cieplo w domu na dworzu zimno to okap mam caly spocony ze nawet kapie na plyte gazowa, co tu zrobic zeby nie skraplalo sie myslalem moze zawor zwrotny zamontowac taki elewacyjny to moze cos pomoze jak myslicie????
Czy jakies inne wyjscia???? Ocieplac ta rure welna ???? ale to i tak powietrze bedzie sie cofac hmmmm poradzcie

JarekKRK45
17-03-2016, 16:22
Podłączyć do przewodu wentylacyjnego ...

Erkadia11
17-03-2016, 16:36
no to jedyna dobra rada, podłącz to sobie na spokoju do przewodu wentylacyjnego. Tylko zrób to sobie na spokojnie, żeby nie było potem z tym żadnych problemów. Mój dziadek zawsze powtarzał, że jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy

Oweninho
18-03-2016, 06:45
Niestety nie da rady mam 2 kanaly jeden w lazience drugi kotlownia ale ida one daleko od kuchni a mam juz chate wykonczona i nie ma mozliwosci doprowadzenia do obecnej wentylacji... wiec pozostalo mi wybic dziure na zewnatrz tylko teraz mam problem jaki mam... poradzcie mi co tu zrobic w obecnej mojej sytuacji...

Qba30
18-03-2016, 12:03
Różnica temperatur- wiele nie zdziałasz.
Kuchnie masz gazową czy elektryczną? Jak gazową to wentylacja musi być. Jeśli masz elektryczną i chcesz "wyłapywać" zapachy to okap z filtrem węglowym. Do okna wstaw nawietrzak szczelinowy żeby nie było zbyt wilgotno...

Qba30
18-03-2016, 12:11
A jak masz już wybity otwór to możesz zastosować nawietrzak ścienny żeby okien nie kaleczyć

Oweninho
18-03-2016, 19:52
Otwor juz wybity i rura spiro od okapu wsadzona w otwor jak pisalem hmmm nawietrzak scienny hmmm zaraz to sobie poogdladm

blabus
20-03-2016, 19:12
No jednak chyba dużego wyboru nie masz. Rurę trzeba w wentylację.

jarekFTW
20-03-2016, 19:33
Ocieplić rurę