PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka grubość OSB na drzwi tymczasowe?



samotnik
18-03-2016, 10:33
Chciałbym zrobić drzwi tymczasowe, skrzydło wys 230cm, szer. 100cm. Czy grubość 12mm wystarczy? Nie chcę dawać zbyt ciężkiej, bo obawiam się, że to tylko obwiśnie na zawiasach. Drzwi i tak przecież nie będą "antywłamaniowe", jak ktoś będzie chciał, to wejdzie. Jak już ma ukraść wiertarkę, to lepiej przez drzwi z płyty, niż przez okno.

A może OSB to zły pomysł i lepiej coś innego? Sklejka? Deski?

wg39070
18-03-2016, 10:42
Chciałbym zrobić drzwi tymczasowe, skrzydło wys 230cm, szer. 100cm. Czy grubość 12mm wystarczy? Nie chcę dawać zbyt ciężkiej, bo obawiam się, że to tylko obwiśnie na zawiasach. Drzwi i tak przecież nie będą "antywłamaniowe", jak ktoś będzie chciał, to wejdzie. Jak już ma ukraść wiertarkę, to lepiej przez drzwi z płyty, niż przez okno.

A może OSB to zły pomysł i lepiej coś innego? Sklejka? Deski?

Ja kupiłem zwykłe drzwi "płyciaki" z ościeżnicą metalową w Castoramie. Dałem za wszystko 190 zł. Jak założę docelowe to odsprzedam komuś na budowę za pół ceny.

samotnik
18-03-2016, 10:58
Myślałem o tym, ale niestety wszystkie tanie drzwi to są na 210cm. A ja mam do zamknięcia otwór o wysokości 248cm (bo grubość wylewki).

jacek.zoo
18-03-2016, 11:06
Myślałem o tym, ale niestety wszystkie tanie drzwi to są na 210cm. A ja mam do zamknięcia otwór o wysokości 248cm (bo grubość wylewki).

ja zrobilem z desek calowek, kupilem w tartaku, ulozylem obok siebie, docialem pila i skrecilem od tylu deskami w ksztalcie z zeby soe nie rozjezdzaly, dokrecilem budowalne zawiasy i tak smigaly 2 lata, teraz beda nastepna budowe obskakiwac. Calosc wyszla z 40zl

gorbag
18-03-2016, 11:39
Miałem 12mm OSB i do zastosowania jak piszesz było wystarczająco. Mimo to zawsze narzędzia jeździły w bagażniku.
Po demontażu płyta też się jeszcze gdzieś na pewno przyda.

Qba30
18-03-2016, 11:58
Nie zostało Ci kawałek kalenicy lub murłaty? Jak nie to podjedź do pobliskiego tartaku niech Ci dotną kantówke na wymiar. Przykręć ją do nadproża lub zrób zastrzał do ścianek i będziesz miał światło na 210...

wg39070
18-03-2016, 12:11
Nie zostało Ci kawałek kalenicy lub murłaty? Jak nie to podjedź do pobliskiego tartaku niech Ci dotną kantówke na wymiar. Przykręć ją do nadproża lub zrób zastrzał do ścianek i będziesz miał światło na 210...

Dobre podejście do tematu. Zgadzam się w 100-u procentach.
Też chciałem to zaproponować.

piotrek0m
18-03-2016, 12:44
Podstawą jest i tak alarm. Ja miałem drzwi z płyty OSB chyba 22 mm. Złodzieje do domu nie weszli, widzieli syrenę alarmu na budynku, ale budę drewnianą stojąca obok wypatroszyli w tym czasie ze 3 razy ...