PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe ogrodzenie na starym (wąskim?) fundamencie - proszę o poradę



Ewerolka
18-03-2016, 10:55
Witajcie,
Planuję wybudowanie nowego ogrodzenia i chcę to zrobić we własnym zakresie (wykonawca bez doświadczenia - mąż:) ). Słupki i podmurówka mają być z klinkieru a brama, furtka i panele z aluminium. Ogrodzenie ma powstać w miejsce starego, które stoi na bardzo solidnym i głębokim fundamencie. I tu jest właśnie przedmiot moich wątpliwości, ponieważ fundament ma tylko 27 cm szerokości.
Czy to nie za wąsko pod słupki z klinkieru, które miałyby mieć szerokość 1,5 cegły czyli 365 mm?
Tak naprawdę bardziej podobają mi się słupki na szerokość jednej cegły (240 mm) ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat zbrojenia takich słupków. Tzn coś jest o przycinaniu cegieł, ale czy to jedyna opcja?
Gdzieś widziałam informację, że jeśli ogrodzenie jest pełne (cegła przy cegle) to nie jest konieczne zbrojenie dla słupków do 150 cm. Czy to prawda?
Wszędzie pełno zdjęć z słupkami na jedną cegłę ale jak oni je zbroją:)? O tym informacji brak:(

Roben z którego chcemy murować ma w ofercie też wąskie cegły
350319
Może jakoś z nich wymurować słupki żeby zmieścić zbrojenie?
Proszę o rady i z góry za nie dziękuję:)

a poniżej kilka zdjęć projektu ogrodzenia.
350316350317350318350320