PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy zaplanowaniu kuchni



kabri
21-03-2016, 10:04
Chciałabym prosić o pomysły na rozplanowanie kuchni (łączonej z salonem). Mile widziane jakieś poglądowe wizualizacje bo fajnie byłoby widzieć mniej więcej jak dany rozkład wygląda w sposób bardziej rzeczywisty niż tylko moje wyobrażenia:p Marzy mi się jasna kuchnia (beż,wanilia, z jakimiś jasnymi blatami, do tego wplecione bardziej od strony salonu elementy z laminatu w kolorze orzecha. Bo półwysep chce mieć zabudowany z dwóch stron, w sensie że od kuchni normalne szafki/szuflady, a od salonu wąskie 30 cm półki na pierdoły typu obrusy, wazony itp.
Zabudowa na 3 ścianach, tak jak to ujęłam na poniższym obrazku:D
http://images78.fotosik.pl/439/c8afbc6500ac070bgen.png

A to moje inspiracje (tak żeby było wiadomo o co mi mniej więcej chodzi):
http://www.madaxmeble.pl/realizacje/kuchnie/005.jpg

http://images78.fotosik.pl/439/f342e6a72604dc7dgen.jpg

clovi
21-03-2016, 10:44
Ale na czym Ci zależy dokładniej? Wszak wszystkie trzy ściany chcesz zastawić meblami tak? Chodzi Ci o podział zabudowy na szafki?

Elfir
21-03-2016, 11:24
ja bym zlew przesunęła bardziej w prawo, aby schować go częściowo za półwyspem.

kabri
21-03-2016, 11:41
clovi - tak, chciałabym zobaczyć jaka według was byłaby najlepsza zabudowa(gdzie wysoka,gdzie niska, gdzie wiszące szafki, gdzie sprzęty itp. Tak żeby było funkcjonalnie i ładnie:D

elfir- co do zlewu to trzeba by było przerobić bo podłącze jest właśnie pod lewym skrzydłem okna..

Elfir
21-03-2016, 13:10
Ja uważam, ze ładnie jest, gdy zlew nie jest dokładnie na wprost wejścia do kuchni.

ana289
21-03-2016, 13:25
Przy lewej ścianie dobudowałabym kawałek ścianki zamykającej i tam dała całą zabudowę wysoką. Pod oknem zlew - ale również starałabym się go ukryć za półwyspem. Prawa ściana to płyta i ew. szafki wiszące - ale gdyby się udało, zrezygnowałabym z szafek wiszących na rzecz fajnego okapu.

anika1003
21-03-2016, 18:39
350749

kabri
22-03-2016, 07:32
Elfir - pewnie tak jest, tylko wejście do kuchni jest u mnie z lewej strony od razu jak się kończy ta ścianka 235cm. Więc chyba będzie zlew widać i jak będzie po lewej i jak będzie bardziej po prawej stronie okna.

ana289 - przyznam że właśnie taki był zamysł żeby wysoką zabudowę po lewej schować w ściance. Szafki wiszące muszą być bo inaczej sobie nie wyobrażam funkcjonowania jakoś, tak już przywykłam że kubki i talerze mam teraz u góry i nie wyobrażam sobie schylać się po nie:p A co do zlewu to właśnie jestem w kropce, dlatego najlepiej gdybym widziała jak by to wyglądało w obu wersjach (za półwyspem i przed).

anika1003- dzięki za wizkę:D tak jak mówię jakoś mi pusto z tym samym okapem na prawej stronie, no i muszę mieć te szafki:p
Odnośnie wysokiej zabudowy, widzę tam 3 kosze cargo, ja raczej myślałam o 1, bo chcę tam dać oprócz piekarnika i mikrofali w słupku, lodówkę side by side. Do tego półkę 40 cm na napoje, żeby mi po 2 zgrzewki wody wlazły, no i wąski cargo ale chyba niskie, nie wiem czy się da tak zrobić w wysokiej zabudowie, bo nie wiem czy nie będzie praktyczniejsze niż wysokie ( na słodycze, płatki śniadaniowe, bakalie plus zapasy kasz,ryżu itp.)
A no i co się tyczy półwyspu ile może mieć cm? Tak żeby się swobodnie przeszło między szafkami z lewej a półwyspem, tak jak zaznaczyłaś 123cm czy to przypadkowa liczba?

No i jeszcze mam pytanie odnośnie szafek narożnych.. w tej na ścianie z oknem bym chciała tą nerkę wysuwaną, ale ta przy półwyspie jakoś mnie razi.. Może dlatego że zabierze miejsce z samego półwyspu..Ile musi mieć taka chyba 90 na 90? To na szuflady mi mało chyba zostanie (będą wąskie) a chciałam takie szersze.. No i niegłupio będzie wyglądać jak po szafkami wiszącymi nagle tak prosto ucięte będzie szkło (bo chę tam lacobel wstawić)??? Może jednak by to jakoś słupkiem zakończyć np. na wina czy coś??

ana289
22-03-2016, 07:48
Moim zdaniem lokalizacja zlewu w otwartej kuchni powinna współgrać z lokalizacją i rozmieszczeniem mebli w salonie - nie chciałabym siedzieć na sofie/przy stole i widzieć zlew.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi narożnymi szafkami - najmniejsza nerka to 1050x65 z tego co pamiętam. Np Ikeowe są bardzo duże 1280x680. Są też klasyczne z karuzelą 90x90, ale one mniej wygodne. Trzeba kombinować z tym rozmieszczeniem szafek.
Ale z rysunku wynika, że półwysep jest dostawiony do komina - zatem tam nie będzie żadnej narożnej szafki, tak?
I jeśli jest tam komin to nie ma kłopotu ze szkłem między szafkami...

kabri
22-03-2016, 08:17
ana289 - faktycznie źle to na tym rysunku wygląda, nie ma przy półwyspie komina, jest tam dalej ściana. Miał być narysowany do końca.
Co do rozmieszczenia mebli to poniżej wklejam rysunek (wiem nie mam talentu, plus kręcące się dziecko i szybkość wykonania daje taki efekt:D)
Tak mniej więcej wygląda rozkład całego pomieszczenia:
http://images77.fotosik.pl/442/aa2f60ac4c3a34e7gen.png

anika1003
22-03-2016, 10:48
Co do półwyspu, to chyba brałam pod uwagę długość blatu na 200cm o ile dobrze pamiętam i zostało przejście właśnie na 123cm, ale to już kwestia projektu mebli. Chodziło mi o sam pogląd na przestrzeń, nie zważając na podział mebli.
Przejście między cargo a półwyspem najlepiej jak ma min. 120cm, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to powiększyć. Natomiast półwysep z wizualizacji to 60cm "normalnego blatu" + 40cm na barek i razem bodajże wychodzi 100cm szerokości.

ana289
22-03-2016, 20:29
Nie wiem, czy dobrze będzie wyglądać półwysep i równolegle ustawiony stół. Nie wiem ile jest tej przestrzeni;)
Ale jeśli bez problemu wejdzie, to ok.

Przy półwyspie robiłabym również szafkę narożną - nerkę lub 90