PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja posadzki na gruncie.



rustin
22-03-2016, 15:15
Mam wysoki poziom wód gruntowych. Chudy beton przy takich ulewach jak teraz podciąga wilgoć. Woda jest na ok 30cm poniżej gruntu , więc zapewne też jest pomiędzy fundamentami wewnątrz , w końcu to woda gruntowa.

Czy smarować czymś chudziaka ? np krystalizatorem izohan k6 ( koszt ok 2tyś zł ) , dysperbitem czy niczym nie ma potrzeby ?
Chciałem dać folię 2x 0,5mm ale chyba lepszym rozwiązaniem będzie papa. Jaką możecie polecić papę której cena nie zabija ?

ps. szukam tematu Janzara na forum ale nie mogę nigdzie znaleźć. Jakby ktoś miał linka to poproszę
''przenikanie kapilarne wilgoci
posadzka na gruncie
jastrych ''

rustin
23-03-2016, 17:41
Nikt nie używa papy ?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
23-03-2016, 18:21
w prawym górnym rogu masz wyszukiwarkę FM,
wpisz "Szukaną frazę", np. Janzar / otworzą się wątki z ...

rustin
24-03-2016, 17:16
Papa podkładowa czy wierzchniego krycia ?

rustin
26-03-2016, 19:04
?

SO-JER
26-03-2016, 19:36
podkładowa 5,2 termozgrzewalna

rustin
26-03-2016, 22:25
obojętnie jaka firma?
nie wystarczy 3mm ?

adam_mk
26-03-2016, 22:42
Uruchom rozum, potem Google a potem ZNOWU rozum.
Pomoże.
"Mam wysoki poziom wód gruntowych. "
Coraz częstsze. Nie Ty jeden!
" Chudy beton przy takich ulewach jak teraz podciąga wilgoć. Woda jest na ok 30cm poniżej gruntu , więc zapewne też jest pomiędzy fundamentami wewnątrz , w końcu to woda gruntowa."
Nie tylko przy ulewach. ZAWSZE!!!
Woda zaczyna się 10km PONAD naszymi głowami a kończy 10 km PONIŻEJ naszych stóp.
Żyjemy w POŁOWIE hydrosfery Ziemi i woda jest WSZĘDZIE!
"Czy smarować czymś chudziaka ?"
Jak ma być POSMAROWANY - to TAK!
Kwestia kosztów? - posmarować GÓWNEM!!! Tanio będzie...
"Chciałem dać folię 2x 0,5mm ale chyba lepszym rozwiązaniem będzie papa. "
Chciałeś to daj, bo spełnienie chciejstw uszczęśliwia! (podobno...) To TWOJE jest!
"Jaką możecie polecić papę której cena nie zabija ?"
Robioną "tymi ręcami"...
Lepik na zimno szczotą, na to karton ze sklepu po opakowaniach i znowu lepik szczotą!
I tak DWA RAZY...
Będzie lepiej jak z NAJDROŻSZĄ PAPĄ Z MARKETU!
Sprawdzało się od ponad 2500 lat...

Janzara szukaj Googlem. Forumowa szukaczka jest do du...

Adam M.

rustin
27-03-2016, 11:04
adam_mk szukałem w google i tu na forum i nie na wszystko znalazłem odpowiedzi.

1.Czytając co inni piszą to nie powinno być wody obok fundamentów wewnątrz domu , mimo , że woda jest gruntowa tak wysoko. Co dla mnie i mojego rozumu jest dziwne, bo dlaczego by miało jej nie być, skoro po stronie zewnętrznej fundamentów jest to i metr dalej od strony wewnętrznej też musi być skoro tam nie ma żadnej płyty, izolacji czy coś w tym stylu a woda przemieszcza się jak w naczyniu zbiorczym. Dobrze myślę ?
2. Myślałem o dysperbicie, malować nim chudziaka ?
3. Będzie napewno papa tylko czy obojętnie jaka czy na coś zwracać uwagę ? Patrząc na twój opis z lepikiem na zimno i kartonami :) Papa to papa i liczy się tylko grubość. Czy taka 3mm starczy ?

Wesołych Świąt !

adam_mk
27-03-2016, 21:33
WIESZ czym jest papa?
- Jest POKRYCIEM dachu. No i barierą dla wody.
Wykonywana jest tak, aby była elastyczna w mrozy i niezbyt "rozciągała się" w upały.
Dodatkowo... dobra pokryta jest miką, łyszczykiem, który ma ODBIĆ ile się da ciepełka słonecznego - latem.

Stosujesz ją tu "niezgodnie z przeznaczeniem", bo nie na dachu.
Bo?
Bo gdzie by nie była - nie przepuszcza wody/wilgoci!!!
DOBRA do tego jest.
Ale...
Tam, gdzie ją wsadzisz NIGDY nie zobaczy mrozu - SBS zbędny, Upału - mika zbędna...
Potrzebujesz dobrze smołowanej podkładowej.
(narobili tych pap do cholery i jest z czego wybrać).
Jak znajdziesz za cienką - dasz dwa razy...
Można jak pisałem - lepik i kartony, bo papa to nic innego!

PO CO chcesz malować ten chudziak dysperbitem? Kasy masz za dużo? Nudzi Ci się?
I tak będzie mokry, bo se podciągnie...

Tobie też życzę Wesołych Świąt!

Adam M.

talar
27-03-2016, 22:02
Adam_MK jesteś pewny z tym lepikiem na zimno? Lepik na zimno nie nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń.... chyba mocno smierdzi z tego co kojarzę. Ja bym dał papę termozgrzewalną.

adam_mk
27-03-2016, 22:16
Kwestia kasy...
Masz kasę - daj.
Bardzo gówniate lepiki być muszą jak w 10stC śmierdzą...

Adam M.

rustin
30-03-2016, 10:41
Adam mam jeszcze pytania.

1.Niestety pod ścianami BK jest dana folia fundamentowa 1mm zamiast papy. Jak połączyć papę z ta folia? Lepikiem na zimno?

2. Na chudym betonie mam położone rurki od wody zimnej, papa będzie termo . Nie mam pojęcia jak zagrzać ja przy nich, czy wystarczy skleić lepikiem na zimno czy jakiś inny środek?

3. Chudy beton mam niżej z 8 cm od izolacji poziomej ścian. Gotowa posadzka wyjdzie jakieś 15 cm powyżej izolacji fundamentów.
Czy izolację spod ścian wywinąć do góry i na to papa. Czy papa dojechać do izolacji spod ścian i zawinąć ja na papę w dół?

adam_mk
30-03-2016, 11:34
Ja bym kleił lepikiem. Łapie na wszystko. Na folię też i chyba jej nie skrzywdzi.
Gdzie się nie da papy zgrzać omazałbym też lepikiem.
Nie chodzi o to aby było piękne tylko aby było SZCZELNE.
Wannę bym zrobił.
Papą dojechał do folii i do niej tę folię przykleił.
Zawinął w dół.

Adam M.