PDA

Zobacz pełną wersję : grzejniki COSMONOVA - kto? zna??



Arek99
13-09-2004, 09:55
czy ktoś zna/ma te grzejniki? jak się ma ich jakość/cena do Purmo lub innych?

Senser
13-09-2004, 10:01
Cosmonova?? Ciekawe...wiem że jest taka muza :lol:

kanadyjczyk
13-09-2004, 12:58
Cosmonova to grzejniki sprzedawane przez Hurtownię BIMS PLUS produkowane są przez firmę vogel&noot która należy do grupy RETTIG, która produkuje grzejniki PURMO. Więc sam wyciągnij wnioski, ceny nie wiem jakie są musisz porównać w hurtowni kiedy ja spradzałem różnicy nie było a jeśli już to niewilka na korzyść PURMO. :wink:

Kjandy
13-09-2004, 14:03
Od roku mam grzejniki Cosmonova. Na razie nie mam zastrzezen. Grzejniki od razu posiadaja zawory do podlaczenia glowicy termostatycznej.

bedi
14-09-2004, 08:27
Ja też mam te grzejniki i jest OK. A kupić je można we wszystkich hurtowniach, produkowane przez Niemców w Czarnkowie.

Józia S.
14-09-2004, 09:43
Pani prowadząca hurtownię z "hydrauliką" powiedziała, że od 10 lat (tyle sprzedaje te grzejniki) nie miała żadnej reklamacji. Mało - przychodzą po nie sąsiedzi tych co kupili.

w.rob
14-09-2004, 16:17
z grzejników pokojowych wolałem Brugmana, wydają się lepiej (trwalsze) wykonane... natomiast zakupiłem bardzo ładne grzejniki łazienkowe właśnie Cosmonova z serii Wave...

koteczka7
14-09-2004, 16:22
Od roku mam grzejniki Cosmonova. Na razie nie mam zastrzezen. Grzejniki od razu posiadaja zawory do podlaczenia glowicy termostatycznej.
Kjandy ja też mam te grzejniki i nie mam zastrzeżeń :wink:

tom soyer
14-09-2004, 16:30
Ja też mam te grzejniki i jest OK. A kupić je można we wszystkich hurtowniach, produkowane przez Niemców w Czarnkowie.

ja tez mam te grzejniki - wydaje mi sie bardzo dobre jakosciowo (zagiecia, malowanie, ksztalt), estetyczne i atrakcyjne cenowo choc nie najtansze.
ale o ile wiem produkowane sa w Walczu.
pzdr dla Czarnkow a :D

gcdn
10-02-2007, 07:18
tez kupilem, ale na razie grzeje dopiero tydzien, a moze ktos napisze jak sytuacja po paru latach?

Arek99
12-02-2007, 08:05
nie wiedziałem, że ktoś jeszcze odświeży ten wątek po prawie 3 latach ;-)
kupiłem cosmonowę i ogólnie jest ok. Mam tylko wątpliwości czy osiągają one moc deklarowaną przez producenta. Żałuję, że lekko nie przewymiarowałem doboru grzejników, bo wydaje mi się, że nie grzeją tak jak powinny.

gcdn
12-02-2007, 16:01
pewnie prawda jest taka, ze jest tylko jeden sposob aby sie przekonac /dosc kosztowny zreszta/, u mnie natomiast instalator zamontowal / i tak doradzil/ aby moce grzewcze troche zwiekszyc niz wartosci w projekcie. Poza tym w pomieszczeniach zrobilo sie cieplutko /ok 16-20 st celsj przy 55 st celsj na wyjsciu z kotla/ chociaz mam jeszcze nieocieplone poddasze, niestety musialem je troche na razie przykrecic bo bym nie wyrobil na wegiel / piec na ekogroszek/. Acha i jeszcze jedno , chcialem grzejniki PHURMO, ale instalator powidzial ze moze zamontowac bo cena dobra ale nie daje gwarancji ze bede tak zadowolony tak jak z cosmonowa

ashen
12-02-2007, 21:19
instalator namawiał mnie na kermi - ponoc nie żółkną tak szybko jak cosmonovy.
no ale może ma lepsze %...

mdzalewscy
12-02-2007, 22:06
Cosmonova to grzejniki sprzedawane przez Hurtownię BIMS PLUS produkowane są przez firmę vogel&noot która należy do grupy RETTIG, która produkuje grzejniki PURMO. Więc sam wyciągnij wnioski, ceny nie wiem jakie są musisz porównać w hurtowni kiedy ja spradzałem różnicy nie było a jeśli już to niewilka na korzyść PURMO. :wink:

zaopatrujemy się w tej hurtowni, właśnie złozyłem zamówienie na grzejniki cosmonowa i kocioł Brotje, zobaczymy jak to się będzie spisywać. Cosmonowy są sporo tańsze od Purmo, przynajmniej przy moich rabatach

gcdn
12-02-2007, 23:02
ja ogladalem te grzejniki /cosomonowa/ u instalatora w domu, sam ma takie zamontowane w domu od paru lat 4 czy 6 nie pamietam ,w kazdym badz razie tak mowil i nie rdzewieja ,farba nie odpryskuje jak od np PHURMO suszarki lazienkowej u kolezanki, ktora ma go 2 lata i nie byly pozolkle ale biale sam widzialem. Co do ceny cosmanowa typu V byly drozsze niz phurmo w jakims sklepie internetowym, instalator twierdzil ze to moga byc podrobki i nieoryginalne ale nie wiem czy to prawda. Te cosmonowy ktore ja kupilem byly bardzo ciezkie np. duzo ciezsze niz PHURMO u tesciow chociaz u nich tez dobrze grzeje

skibusia
13-07-2009, 21:27
Widzę, że ten wątek ma już ładnych parę lat...Mam prośbę, czy możecie napisać jak po takim czasie sprawują się te grzejniki? Jak wypadają w porównaniu z innymi?

gcdn
18-07-2009, 22:23
sprawują się bez zarzutu, grzeją bardzo dobrze , z innymi nie mam porównania ale polecam. (kasa nie wyrzucona w b.) :lol:

Lookita
19-07-2009, 09:33
U mnie dzialaja od 1.5 roku,dzialaja ,jak wiekszosc innych,znana marka,jakosc...Ja nie narzekam.....Chcioalem reklamowane przez znajomego BRugmany,ale moj dostawca mial Cosmo....

seven
03-01-2012, 20:01
Widzę, że kolejne 2 latka minęło od ostatniego wpisu :)
I jak tam grzejniki cosmo, czy dalej jest ok ??
Instalator właśnie zaproponował mi je, oraz całą instalację z pexa tej firmy.

Artis0
03-01-2012, 23:41
grzejniki ok ale z pexem mieli jakiś czas temu problem a konkretniej ze złączkami

Migo
29-08-2013, 15:42
Użytkuję te grzejniki już ponad 8 lat. Nic się z nimi nie dzieje, są bez zarzutu.

forgetit
24-05-2014, 15:43
Bardzo dobre grzejniki.

Polecam dystrybutora Niewiadomski.com.pl, dają wysokie rabaty, nawet 35%

XXX (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fniewiadomski.com.p l%2Fdo%2Fcat%2Fgrzejnikistalowecosmo%2FGrzejnikist aloweCosmo)

Rysiek spadaj do klanu z tym spamem

vlepek
01-06-2014, 11:30
Jak mam polecam to obecnie najlepsze sa grzejniki w wersji PLAN czyli z gładka przednia płytą.
Najlepsze ceny znalazlem tutaj
http://www.tanie-grzanie.net/search/Dolnozasilane/?category=31,425,436

barabasz111
03-11-2018, 08:33
czy ktoś zna/ma te grzejniki? jak się ma ich jakość/cena do Purmo lub innych?

Absolutnie nie polecam. Dałem się naciągnąć instalatorowi. Nie prowadzą sprzedaży w sklepach bo są drodzy, w zamian nie oferując nic lepszego niż marketowe, ich sprzedaż polega na wciskaniu kitu przez instalatorów.