PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana koloru farby?



mijja
13-09-2004, 09:30
Witam,
dostałam w prezencie puszkę farby Beckers do ewentualnego wykorzystania. Niestety kolor jak dla mnie jest zbyt intensywny (za żółty), chciałabym go nieco złagodzić. Może ktoś wie czy jest to możliwe, co powinnam dodać farbę czy może barwnik?

Pzdr
M.

Agnieszka1
13-09-2004, 10:47
Witam,
dostałam w prezencie puszkę farby Beckers do ewentualnego wykorzystania. Niestety kolor jak dla mnie jest zbyt intensywny (za żółty), chciałabym go nieco złagodzić. Może ktoś wie czy jest to możliwe, co powinnam dodać farbę czy może barwnik?

Pzdr
M.

biala farbe Beckersa , pozdrawiam

mijja
13-09-2004, 11:21
Witam,
dostałam w prezencie puszkę farby Beckers do ewentualnego wykorzystania. Niestety kolor jak dla mnie jest zbyt intensywny (za żółty), chciałabym go nieco złagodzić. Może ktoś wie czy jest to możliwe, co powinnam dodać farbę czy może barwnik?

Pzdr
M.

biala farbe Beckersa , pozdrawiam

Aga,
powiedz czy sama robiłaś taki eksperyment na farbach Beckers?

mijja
13-09-2004, 11:22
Witam,
dostałam w prezencie puszkę farby Beckers do ewentualnego wykorzystania. Niestety kolor jak dla mnie jest zbyt intensywny (za żółty), chciałabym go nieco złagodzić. Może ktoś wie czy jest to możliwe, co powinnam dodać farbę czy może barwnik?

Pzdr
M.

biala farbe Beckersa , pozdrawiam

Aga,
powiedz czy sama robiłaś taki eksperyment na farbach Beckers?

Agnieszka1
13-09-2004, 11:45
to nie jest zaden eksperyment , tak sie robi.
Mozesz dolac sama - dolewajac i mieszajac do tej pory az kolor bedzie ci odpowiadal. Tylko dolewajac farbe tej samej firmy!
Albo zaniesc puszke farby do hurtowni gdzie mieszaja farby beckersa i poprosic o wymieszanie pokazujac konkretny kolor ktory chcesz aby wyszedl.

Jaśka
13-09-2004, 11:46
Dolanie bialego Beckersa to najbezpieczniejsze i najprostsze rozwiazanie zeby rozjasnic, farba nie zwarzy sie etc. Dolewaj smialo.
Pozdrawiam,

Marbo
13-09-2004, 12:19
Też ratowałam w podobny sposób żółtą farbę (Polifarb Dębiaca) - kolor wybrany wg wzornika na ścianie był zdecydowanie zbyt intensywny.
Rozbielenie w satysfakcjonujący sposób uratowało farbę.[/b]

mijja
13-09-2004, 14:36
Dzięki wszystim za rady, właśnie tak zrobię, bo szkoda żeby zmarnował się taki prezent :D

Jacek Dudek
21-09-2004, 00:38
najprościej jest odczytać we wzorniku jaki jest procent określonych składników. Pomoże w tym każdy kto sprzedajew/w farby. Biała farba to nie znaczy "BAZA" dolewając samej baiłej można uzyskać "jakąś" dziwną bladość !!! lub inny kolor.
pozdrawiam
Tomasz Pietras