PDA

Zobacz pełną wersję : Mój "Dom w zielistkach2"



Krojcus
25-03-2016, 09:05
Budowa Domu w zielistkach2 2 samodzielnie i bez kredytu. Czy jest ktoś kto już wybudował?

Przemek Kardyś
25-03-2016, 14:14
... już wybudował, ...już wybudował, ... już wybudował...

aiki
25-03-2016, 14:41
Ale Przemek Ty nie budowałeś domu w zielistkach :)

Przemek Kardyś
25-03-2016, 15:22
Ech... trudno oddać echo w tekście.

aiki
25-03-2016, 15:24
Pingwinów się naoglądałeś?

Przemek Kardyś
25-03-2016, 15:36
Chodzi o te z Madagaskaru? Dają chłopaki radę, ale to był oryginalny pomysł. No fakt, trochę wariacki i pewnie dlatego tak niezrozumiały...

Krojcus
25-03-2016, 20:28
Chce wybudować taki niewielki domek dla swojej 4-osobowej rodzinki. Roczne oszczędności to 30tyś.zł. Mamy narazie tylko 30,ale zaczynamy za rok także będzie 60. W dodatku chciałbym sprzedać samochód także już prawie 100tyś. Czy z taką kwotą warto zaczynać?

Krojcus
25-03-2016, 20:30
Poza tym Wesołych Świąt ;)

Krojcus
25-03-2016, 20:36
Na całą inwestycję przewiduje 300tyś. Powinno wystarczyć. Mam gdzie mieszkać także czas mnie nie goni. Poza tym mam 26 lat więc powoli powinno się udać. A jak wasze doświadczenia z budową?

Krojcus
25-03-2016, 20:40
Jestem na etapie wydzielania i przepisu działki

aiki
25-03-2016, 21:27
Jak samorob z ciebie to zmieścisz sie w 250 na cacy

Krojcus
25-03-2016, 22:32
Tylko do więźby chce wziąć firmę. Poza tym chce robić sam. Niestety jestem za granicą dlatego budowę ograniczę do 6 tygodni rocznie

Krojcus
26-03-2016, 11:19
Ktoś wie ile trwa i ile kosztuje wydzielenie części działki i przepisanie jej?

grend
26-03-2016, 18:51
Tylko do więźby chce wziąć firmę. Poza tym chce robić sam. Niestety jestem za granicą dlatego budowę ograniczę do 6 tygodni rocznie

To za 15 lat w sam raz skończysz.... - samorobem nie zostaniesz

Krojcus
26-03-2016, 19:53
Niby dlaczego? 1 rok stan zero, 2 rok do stropu, 3 rok SSO. Później będę mógł robić w środku nawet w zimę. Mowa tu o 6 tygodniach w okresie wiosna-jesień. Poza tym co roku mam miesiąc wolnego w zimę.

Przemek Kardyś
26-03-2016, 19:58
Nie przejmuj się grendem, a szczególnie tym co pisze.

grend
26-03-2016, 20:14
Krojcus - nie przejmuj sie mną poprostu udowodnij ze jestes wstanie to zrobic....

Nie wiem jakie zycie prowadzisz ale bedąc zagranicą i przyjeżdżając na 6 tygodni do Polski bedziesz pracował na budowie to brzmi conajmniej dziwnie. Teź tutaj na forum pojawił sie "samorób" który sam chciał budować "pałac" zaczynajac od wymurowania 3 Tirów bloczków. Zadziw wszystkich - dasz rade - tylko się nie przejmuj

Krojcus
26-03-2016, 20:28
Nie chcę pałacu. Ten domek będzie miał nie spełna 100m². Dziękuję za słowa otuchy. Nie będę nikomu udowadniać,ale poprostu spróbuję.

grend
26-03-2016, 20:36
To jest tylko moja opinia. Budowa jako samorób to pasja i ... wyrzeczenia. Gdzieś trzeba się w tym znaleźć ...

sebcioc55
27-03-2016, 07:34
Przy doborze odpowiednich technologii dasz rade. 6 tygodni ciaglej pracy to calkiem sporo. Jakbys sie szarpnal na prefabrykowane sciany to i w jednym urlopie bys zdazyl i dach i sciany postawic. Z reszta u nas teraz takie zimy ze i w zimie cos porobisz ;)

grend
27-03-2016, 09:24
Porównując moją bryłe i moją technologię jakby to wygladało 6 tygodni rocznie.
1 rok - stan zerowy czyli fundamenty bloczki, kanaliza, uziemienie, pospólka i chudziak. Pewnie by zostało tobie troche czasu
2 rok - parter + strop - i tutaj musisz sie spieszyć
3 rok - ścianki kolankowe, wylane wieńce, więźba (samorobnie) i OSB + papa (samorobnie)
4 rok - ścianki działowe - u mnie to trwało długo..., nie wiem czy zdążysz zrobić coś jeszcze, zaczynanie elektryki ? - bez okien i zostawienie na następny rok ?
5 rok - wstawienie okien, drzwi zewntrznych, alarm, elektryka + reszta sieci, tynkowanie - jeżeli samorobnie to nie skończysz ( jeżeli mało śpisz to 4,5 rok możesz zrobić w jednym roku z zastrzeżeniem że okna i drzwi wstawia ekipa i tynkowanie robi ekipa pod twoja nieobecność - tutaj musisz zrobić cuda w logistyce)
6 rok - kanaliza woda, ocieplenie podłóg - jeżeli to ma być dobrze zrobione to troche trwa, ogrzewanie podłogowe, wylanie posadzek
7 rok - kończysz WM, stelaż gk, ocieplasz poddasze, zakładasz płyty gk szpachlujesz, montujesz rolety, podłaczasz rolety sprawdzasz je, chodzisz myslisz, kombinujes, uczysz się, poprawiasz, robisz małe duperele które tobie wręcz pożeraja czas
8 rok - robisz to co w 7 roku (jeżeli masz tynki gipsowe i je nie będziesz szpachlowal to masz szansę miec rok bonusu)
9 rok - ocieplasz elewacje i kończysz gruntem, zakładasz parapety zewnetrzne
10 rok - robisz pokrycie dachu (samorobnie) - (możesz zlecić to rok bonusu)
11 rok - siejesz trawę, sadzisz tuje i jeszcze robisz trochę drobnych dupereli typu - wylewasz schody na taras, robisz taras, zadaszenie tarasu, stawiasz płot itp
12 rok - wreszcie wstawiasz parapety wewnętrzne robisz poprawki - szpachlowanie, malujesz wszystko na biało i zabierasz się za płytki
13 rok - kładziesz dalej płytki i myslisz kombinujesz jak to wszystko urządzic (możesz zastapić panelami to masz rok bonusu)
14 rok - malujesz na kolor wstawiasz drzwi wewnetrzne , wstawiasz WC prysznic, jakies zawory uruchamiasz instalacje wodną, zakładasz osprzet, sprawdzasz zy wszystko działa i cieszysz sie nowym mieszkaniem z gołymi ścianami
15 rok - zapełniasz te gołe ściany i jeszcze z nudów kładziesz tynk na elewacje - masz już 40 lat


Oczywiscie ty na te 6 tygodni przyjeżdzasz na budowę a nie spotkać się z rodzinę, nie chodzisz na browara ze znajomymi, czy w żadnym wypadku nie jedziesz wypocząć na 2 tygodniowych wakacjach. Takze zapomnij o jakiś dzieciach bo możesz mieć przestoje...
Nie było za ostro ????

aiki
27-03-2016, 11:52
Grend. Więcej optymizmu.
Pomocnik i w dwa tygodnie stan zero. Kolejne 2 tygodnie i spokojnie ściany ma postawione.
Do tego strop prefabrykowany i ścianki kolankowe gotowe.
Tylko dobra organizacja i 10-12 godzin non stop.
Poza tym kierbud na zawołanie musi być.
I żadnego kopania ręcznego.
Więźby i tak nie chce sam robic wiec może nadzorować z daleka.
Deskowanie i papę tez bym zlecił bo to dużo czasu zajmuje.
Koleś ma 26 lat. Da rade po 12 h dygać.
W dobrego pomocnika niestety trzeba zainwestować.

aiki
27-03-2016, 11:53
No i znajomi na browara przyjada na budowę na czyn społeczny.

grend
27-03-2016, 13:34
.. a z wakacji zrobi sobie namiastkę - zamiast jeść śniadanie na cegłach, jak to na budowie to będzie jadł na lezaku :D

Nie chodzi tutaj o optymizm czy pesymizm - opisałem mu tylko jak to czasowo wygląda w mojej technologi. Nie zniechecam go do budowy tylko czepiam się przymiotnika "samorobnie". Można miec pomocnika to się zrobi 2 razy szybciej, albo wiekszość robić ekipami to będzie jeszcze szybciej. To wszystko będzie ladnie wygladać do SSZ. Powiedzmy sobie szczerze jak ktoś zaczyna klaść instalacje elektryczne to nie po to aby skończyć budowe za 10 lat.... - pomijam aspekt technologiczny, typu wilgoć, mróz. Powiem jak jest (jak MAX Kolonko) :D - Samorobnie budować dom 6 tygodni w roku to mozna tylko w planach...

To znowu moja opinia - jak bym budował się już 5 lat i ciągle myslal o budowie to bym sie wkur... i wziął kredyt wziął ekipy i zakonczył tą inwestycje w kilka miesięcy...

Krojcus
27-03-2016, 15:42
Mam braci oraz ojca który napewno nie odmówi mi pomocy. Ojciec który nie umie usiedzieć na tyłku to bardzo dobry pomocnik. Jeśli to nie wystarczy to wezmę kogoś do pomocy. Teściu też powiedział że pomoże (pracował na budowach). Żona też deklaruje pomoc. Zrobimy tak żeby było dobrze. Niech by to potrwało 8 lat

grend
27-03-2016, 15:59
.. no i wyciagnąłeś asa :) - z Toba to się rozmawia .....

Tak dasz radę ,a za 300 tysięcy to jeszcze dodatkowo kupisz samochód i wyjedziesz na zasłuzone wakacje :)

phy - samorób :)

Krojcus
27-03-2016, 18:08
A Ty wiecznie krytykujesz. Mówie że dam radę to dam :P

Krojcus
27-03-2016, 18:13
Mój as w rękawie to 6 letni synek :) A Ty mów co chcesz :P

grend
27-03-2016, 18:33
... a kto ci powiedział ze nie dasz rady ???

Jak będziesz sie budowac to skrobnij coś w necie...

Krojcus
27-03-2016, 19:03
Będę napewno informować o przebiegu wydarzeń i kosztach które poniose. To będzie dla tych którzy chcą wiedzieć ile potrzeba kaski na budowę

Krojcus
27-03-2016, 19:05
I w dodatku jak się do tego zabrać

Przemek Kardyś
27-03-2016, 19:09
Stan surowy bez dachu to jakies 40-50 uczciwych dniowek po 10-12 godzin. Dach ekipa, okna ekipa, a potem to juz zobaczysz.

Krojcus
27-03-2016, 19:19
Dzięki Przemek. Dobrze że nie wszyscy są tak pesymistycznie nastawieni jak grend. Twoje wyliczenia bardzo mi pomogą.

grend
27-03-2016, 19:36
Piszę prawde a nie ubieram rzeczywistość w jakies "kwiatki" , nie jestem jakis terapeutą - 50 dni dla 1 osoby ........ Musze to powiedzieć mojemu sasiadowi który też sam buduje ....
...ale jezeli ci pasuje - zrobisz to w 30 dni z przerwami technologicznymi, bądź optymistą....

Naskrob tutaj na forum w jakim czasie zrobiłeś stan surowy otwarty - tylko bądź wiarygodny....

Przemek Kardyś
27-03-2016, 19:44
W 6 tygodni to fundamenty zrobisz, tylko nie zdążysz pomalować i zasypać, ale to już ktoś moze za ciebie zrobic i przypilnowac.
Po roku robisz kanalize i chudziaka i masz 5 tygodni na sciany nosne parteru i strop. Da się, bo strop niewielki, ale moze lepiej uzyc zaprawy z puszki i zrobic terrive. Bez balkonów tez będzie znacznie łatwiej.
Trzeci rok to ściany szczytowe i kolankowe, wieniec, kominy i zostanie czasu na sciany dzialowe na parterze. Kominy zrob systemowe.
Potem wchodzą ekipy od dachu, okien i piankowania skosów, wstawiasz tymczasowe drzwi (ale takie w miarę szczelne) i mozesz pracowac rowniez w zimie.

grend
27-03-2016, 20:06
Fundament
1 dzien geodeta + humus i wykopanie fundamentów koparką (ja ręcznie robiłem 3 dni)
2-3 robienie koszy
4 dzien przygotowanie wykopu - folia ułozenie koszy, łacczenie, zazbrojenie kominka, kominów, uziom - odbiór przez KB
5dzień lanie fundamentów
6-8 przerwa technologiczna
9- 17 ściana fundamentowa 800 bloczków - robili to zawodowcy
18 kanaliza + malowanie fundamentów - musisz poczekac przed zasypaniem
19 zasypanie pospólka - masz to robic warstwami i to wszystko ubijac
20 wylanie chudziaka
21-22 przerwa technologiczna
23-46 murowanie ścian przez zawodowców, jeszcze im pomagałem czego nie liczę
46-60 ułożenie stropu zaszalowanie podparcie - strop teriva
61-62 zaszalowanie i uzbrojenie schodów
63 odbiór przez KB + beton
64-70 przerwa technologiczna
71- 76 ściany kolankowe
77-94 szalowanie wieńców
95 odbiór KB i wylanie
96-100 przerwa technologiczna
101-104 ściany szczytowe
105- 125 ? ściany działowe

Wydrukuj to sobie i sprawdź...
Chyba ze potrzebujesz jakiegos budowlanego terapeuty ?????

aiki
27-03-2016, 20:27
Dwa tygodnie do zalania chudego. Ja brat i do zasypania jeszcze 2 ale bez koparki do zasypywania.
Wczesniej przygotowane zbrojenia i szalunki co może zrobić w tym wypadku ojciec z teściem skoro się oferowali.

Krojcus
27-03-2016, 20:42
Słuchaj. Powiem Ci jak ja to chce zrobić,a potem mi powiesz czy jest to możliwe.
Zima skręcanie zbrojenia. Rezygnuję z kominka-ciekawostka.
Wiosna (2 tygodnie urlopu):
1 dzień geodeta i humus
2,3 i 4 dzień kopanie pod fundamenty
5 dzień wyrównanie pod ławy
6 dzień folia i ułożenie zbrojenia na ławy,komin i schody oraz uziemienie. Odbiór przez KB.
7 dzień lanie fundamentów.
8,9 i 10 dzień polewanie fundamentów.
Umówmy się że mój urlop dobiega końca.
Po miesiącu (2 tygodnie urlopu)
10 dni na ściany fundamentowe
1 dzień na kanalize i smarowanie fundamentów.
Koniec urlopu.
Po miesiącu (2 tygodnie urlopu)
2 dni na zasypanie
1 dzień folia i wylanie chudego

Koniec roku 2017

Krojcus
27-03-2016, 20:44
Zapomniałem zapisać polewanie chudego

Krojcus
27-03-2016, 20:53
2018
Urlop 2 tygodnie:
Ściany nośne parteru
Koniec urlopu

Urlop 2 tygodnie:
Ułożenie i zezbrojenie stropu terriva oraz zalanie.
Koniec urlopu

2 tygodnie urlopu:
Zbrojenie,działanie i wylanie schodów.

Koniec 2018

Krojcus
27-03-2016, 21:03
2019

1 tydzień urlopu:
Ściany kolankowe
Koniec urlopu

2 tygodnie urlopu:
Szałowanie i wylanie wieńców
Koniec urlopu

1 tydzień urlopu:
Ściany szczytowe
Koniec urlopu

2 tygodnie urlopu:
Możliwe że cały dach zrobi filma.

Koniec 2019

aiki
27-03-2016, 21:06
"2 tygodnie urlopu:
Zbrojenie,działanie i wylanie schodów."

To sie robi razem ze stropem.

Krojcus
27-03-2016, 21:07
Ok. Dzięki za info

Krojcus
27-03-2016, 21:09
2020 wstawienie okien, ocieplenie budynku i ogrzewanie (bez podłogówki

Krojcus
27-03-2016, 21:10
Dalej jeszcze nie przemyślałem ale w środku mogę też robić zimą

Krojcus
27-03-2016, 21:13
Przepraszam za błędy. Wina słownika.

Krojcus
28-03-2016, 01:56
Jeśli ktoś budował z BK to możecie mi doradzić z jakiej firmy i czy lepiej ze pióro wpustem. Oczywiście w rozsądnej cenie 25cm.

grend
28-03-2016, 08:13
Co tak PESYMISTYCZNIE odchodzisz do budowy - więcej optymizmu - co tak wolno 3 lata i masz dopiero szanse na dach ??? W tym tepie skończysz budowę w wieku 40 lat....
Zacznij się budować to wtedy moze spadniesz na ziemie i sobie bezsensu nie planuj. Nie jest tragedią wziąść kredyt i budować ekipami. W tym roku będzie zamiana prezesa RPP i wtedy stopy spadną bo obecnie sa najwyzsze w Europie - koszt kredytu będzie mały bardzo mały. Jak masz 100tysięcy to wystarczy kredyt na drugie 100tysiecy. Zadam jeszcze podstawowe pytanie PO CO BUDUJESZ DOM ???? jezeli zamierzasz w Polsce przebywac tylko 6 tygodni w roku ?

...ale pisz, pisz ....

sebcioc55
28-03-2016, 10:28
1 dzień geodeta i humus
2,3 i 4 dzień kopanie pod fundamenty
5 dzień wyrównanie pod ławy


Koniec roku 2017

Nie żebym się wtrącał ale bierzesz koparkę za 90-100 zł za godzine i powyższe jesteś w stanie zrobić jednego dnia jak bedziesz miał dobrego koparkowego i umówisz sie na godzine z geodetą.
Nie wiem/nie pamietam ile chciałeś przeznaczyć na fundament ale jeżeli faktycznie masz kilka osób do pomocy i zrobiłbyś płyte fundamentową to moim zdaniem i fundament i ściany zrobiłbyś w te 6 tygodni. PF dla robiących to pierwszy raz 3-4 osób z odrobiną pojęcia to 2 tyg. Trzeci tydzień na jakieś drenaże i coś dookoła i pod koniec 3 tygodnia zaczynasz już murować, potem na spokojnie 2 tygodnie w te 3-4 osoby wymurojeszcze to co trzeba, a jeszcze jak na pianke to w ogóle, zdążysz jeszcze pojechać na wczasy :D

Krojcus
28-03-2016, 12:50
Czy ta koparka do fundamentów to taka dobra decyzja? Nie s**erdoli tego? A druga sprawa czy może stać dom że ścianami parterowymi bez stropu w okresie zimowym?

grend
28-03-2016, 13:51
Zależy z czego budujesz... Zależy jaka gleba - ja nie mogłem robić fundamentów koparką...
Twoim systemem nie jest problem SSZ tylko wszystko to co później bedziesz robić.

Nie odpowiedziałes na pytanie po co budujesz dom ??? Chyba ze lokalizacja to Mielno albo Zakopane...

Krojcus
28-03-2016, 14:14
Dom buduje ponieważ po budowie przejdę na pół etatu

Krojcus
28-03-2016, 14:14
Beton komórkowy

sebcioc55
28-03-2016, 16:35
A co za problem żeby zostawić BK na zimę? Folia na górę i nic mu nie będzie. Co do koparki to jak dobry koparkowy to i sam wykopie a jak gorszy to niech zrobi większość a Ty tylko szapdlem wyrównasz. Pewnie takie kopanie koparka + 2 szpadle to 1-2h i zrobione.

Krojcus
28-03-2016, 16:45
Więc będę próbował przespieszyć

Krojcus
28-03-2016, 18:15
A czy to dobry pomysł dać folie pod ławy a potem polewać ławy wodą? Nie będzie trzymać wilgoci?

aiki
28-03-2016, 20:42
A beton na ławy to suchy będziesz dawał bez wody?
Wodę lejesz aby schłodzić beton aby go nie spaliło.
Sam zobaczysz jak szybko odparowuje.

Krojcus
28-03-2016, 21:47
Z moich kalkulacji wynika że nie dam rady wybudować w 2 lata SSO.

2 tygodnie

Zdjęcie humusu koparka, geodeta, kopanie ław koparka, wyrównanie betonem B10, ułożenie folii, ułożenie zbrojenia w wykopach (przygotowane w zimę), ułożenie uziemienia, zalanie ław z gotowego B20, wirowanie, 3 dni przerwy, klejenie papy, wymurowanie ścian fundamentowych, malowanie ścian fundamentowych czarnym mazidłem.
---------------------------------------
1 tydzień

Kanalizacja, zasypanie pospółką oraz ubijanie, rozłożenie folii oraz wylanie chudego betonu, 3 dni przerwy
----------------------------------------
2 tygodnie

Izolacja pozioma, murowanie ścian parteru, nadproża
----------------------------------------
1 tydzień

Szałowanie,zbrojenie oraz wybetonowanie słupów
----------------------------------------
3 tygodnie

Ułożenie stropu terriva, zezbrojenie oraz zaszałowanie i podstawienie stropu, zbrojenie oraz szałowanie schodów, zalanie stropu i schodów, polewanie stropu wodą.
----------------------------------------
2 tygodnie

Murowanie ścian kolankowych, szałowanie wieńca, wylanie wieńca
----------------------------------------
1 tydzień

Murowanie ścian szczytowych
----------------------------------------
Firma

Więźba dachowa oraz pokrycie dachu
----------------------------------------
Naliczyłem 12 tygodni + firma. Poza tym musi jeszcze pogoda dopisać.

Krojcus
28-03-2016, 21:51
Myślicie że lepiej niech zrobi firma strop i schody?

Krojcus
29-03-2016, 22:16
Koniec tematu. Widzę że już nikt nie chce pisać

Tomasz P.
30-03-2016, 14:55
Witaj.
W trące swoje 3 grosze z perspektywy kogoś kto dopiero rozpoczął budowę.
Wybudowanie domu samemu nie jest proste, ale też nie jest niemożliwe, wystarczy jedynie obrać sobie za cel dom, który z założenia będzie konstrukcyjnie łatwy do wykonania. Dodatkowo musisz pójść na pewne odstępstwa w sprawie zlecenia co poniektórych prac. Takie sprawy jak roboty ziemne, konstrukcje dachowe (chociażby prefabrykowane),krycie dachu oraz posadzki lub tynki maszynowe nie wspominając o montażu stolarki okiennej, umożliwią ci szybsze ukończenie domu. Należy pamiętać że czas to pieniądz a zwłaszcza jak się ma go tak mało w roku jak Ty.

Proponuję Ci dokładnie przemyślenie projektu domu. Dla rodziny 2+2, w zupełności wystarczy dom parterowy o powierzchni do 120m2 bez garażu. Poza tym dom parterowy pozwala zrezygnować z wykonania stropu, wystarczy zastosować prefabrykowaną więźbę dachową. Niższe ściany parterówki też łatwiej wykonać samemu, zwłaszcza przy suchej zaprawie (piana).

Przepraszam rozpisałem się i już się nie mądruję.

Pozdrawiam
Tomasz

maxb
30-03-2016, 20:19
To ja dorzucę coś bardziej optymistycznego:
1) 5 osób i od fundamentów po dach 27 dni, bez blachy na dachu i chudziaka :) ale to ekipa ludzi którzy wiedzą co robią, no i nie ma czasu na opier...nie :)
2) 3 osoby o 4 rano zaczęliśmy kopać łopatami ławy 60x40 mając już wyrównany teren koparką, po południu ławy były zazbrojone i zabetonowane (ok 15m3 betonu)

Generalnie wszystko zależy od przemyślanego grafiku prac/dostaw i chęci pomocników do pracy, pamiętaj o dostawach jedzenia na budowę ;). Budując samemu przerwy technologicznej w zasadzie nie będziesz musiał robić bo nie ma na czym. Tylko rano wstawać i ogień. Powodzenia i napisz jak efekty ;)

Krojcus
30-03-2016, 20:28
Tomasz P. Może masz racje. Przeraża mnie trochę zbrojenie stropu a parterówkę napewno łatwiej i szybciej wybudować. Trochę nie podoba mi się parterówka z zewnątrz no ale jest praktyczna. Poza tym dach większy i fundamenty. Na plus brak schodów, 1 łazienka zamiast 2. Przemyśle.

maxb
30-03-2016, 21:11
Płyta 7x8m z trzema słupami w środku to nie jest jakaś specjalnie skomplikowana sprawa. Jeśli to jest najtrudniejsza wg Ciebie rzecz to się nie zastanawiaj tylko buduj ten domek skoro Ci się podoba :yes:

Tomasz P.
30-03-2016, 21:27
Ja osobiście oceniłem swoje siły (fizyczne i finansowe) na zamiary i wyszło z tego że wybuduję parterówkę.

Powierzchnia dachu mojego domu ma wynieść 215m2, za więźbę prefabrykowaną z montażem zapłacę 25 tyś. zł plus pokrycie(odchodzi od kosztów strop) , zaś ława fundamentowa po zmianach konstrukcyjnych miała wymiary: 74m długości 60cm szerokości oraz 50cm głębokości. Weszło do niej 24m3 betonu w cenie około 5000 zł.

Czy to dużo drożej niż dom piętrowy lub z poddaszem użytkowym?
Myślę że własna robocizna zminimalizuje większość nadwyżki kosztów. Natomiast część prac na pewno zlecę.

Powodzenia życzę i pozdrawiam
Tomasz

Krojcus
31-03-2016, 05:55
A co myślicie o płytach żerańskich na strop?

Krojcus
31-03-2016, 11:49
3 godziny i strop gotowy

Przemek Kardyś
31-03-2016, 12:31
Popatrz u doktora. On miał strop Smart, czyli coś jak płyty żerańskie. Zeszło mu długo, robiła cała ekipa, a koszt większy niż zlecić i dyrygować. To ma sens tylko jeśli chcesz zrobić strop i zaraz jechać już z wykończeniem, bo nie trzeba czekać miesiąca na ściągnięcie słupów. Dla samoroba bez sensu.

Jak chcesz lajtowy strop to sobie weź Terrivę, albo jeszcze lepiej Fert. Fert ma belki co 45cm, ale przez to masz mocniejszy strop. Oprócz tego same pustaki są ceramiczne i mniejsze od tych z Terrivy, więc znacznie łatwiej je wrzucić na górę, choćby "widłami" zrobionymi z dwóch desek na krzyż. Ja taki strop robiłem z rówieśnikiem po drugiej klasie szkoły średniej, na wakacjach i daliśmy radę. To znaczy my tylko montowaliśmy pustaki, bo majstry ustawiły belki i kręciły zbrojenie wieńców. W 4-ry osoby robiliśmy strop coś koło 150m2 3, albo 4 dni z zalaniem, w tym nas dwóch gnojków. Terriva jest jednak bardziej męcząca, bo pustaki są cholernie ciężkie.

Krojcus
31-03-2016, 13:07
Dziwne. Kumpel budował i bardzo chwali

Przemek Kardyś
31-03-2016, 13:39
A drogo wyszło? Mi terriva 82zł/m2.

Krojcus
31-03-2016, 20:07
On to budował ponad 10 lat temu. Płacił 3000zł

Krojcus
31-03-2016, 20:08
Ma około 70-80m stropu

Przemek Kardyś
01-04-2016, 06:16
Za 3 tyś bierz w ciemno.

Krojcus
01-04-2016, 06:42
To było dawno więc wydaje mi się że ceny teraz będą dużo wyższe.

Przemek Kardyś
01-04-2016, 07:04
http://forum.budujemydom.pl/koszt-plyt-zeranskich-a-inne-stropy-t11871.html

Witam, mam chatynkę 'dom w werbenach 5' i doszłam już do położenia stropu. Zdecydowaliśmy się na żerań bo podobno miał być tańszy i mocniejszy. Co do mocniejszy to się zgadzam ale co do 'tańszy'??? to chyba nie.
Ile wyszedł was strop lany lub terriva? Koszt jaki mnie spotkał to (jak na razie) 12,600 ( 10,400 same płyty+ 2,200 sprzęt i dowóz) a to jeszcze nie koniec bo braki (nad wykuszem, balkony) trzeba dolać. KOszt wyjdzie jakieś 125 zł za metr).
Chyba podstawową zaletą jest to że jeśli się zamówi płyty odpowiednio wcześniej to nie trzeba ani dnia czekać na schnięcie stropu (jak w przypadku reszty) tylko można budowac od razu.

Ja ci mówię, że w cenie tego gotowca ekipa zrobi strop Ackermana na gotowo, a jest mocniejszy od Terrivy. A jak zrobisz sam, to jesteś na swoim małym stropie ze 4 tyś do przodu.

Krojcus
01-04-2016, 08:18
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=167951&d=1360100907

Tutaj jest wycena i niewiem czy tak jest w naprawde

Przemek Kardyś
01-04-2016, 09:49
Na pewno tak jest. Właśnie dlatego na każdej niemal budowie stosowane są stropy prefabrykowane... nawet dźwigu nie potrzeba, już nie mówiąc o stali i szalunkach. Ogarnij się trochę człowieku.

Krojcus
01-04-2016, 11:13
Przemek. Jak nie chcesz pomóc to nie pisz wcale

Przemek Kardyś
01-04-2016, 11:29
Ty chyba nie chcesz pomocy, tylko żeby Cię pogłaskać i powiedzieć że będzie super. A gówno!

Krojcus
01-04-2016, 13:13
Bujaj sie

maxb
01-04-2016, 13:34
Po co cudujesz na takiej miniaturce? Wylej monolit i z głowy. Deski z szalunku wykorzystasz albo sprzedasz i tyle.

sylwekr
01-04-2016, 13:43
Bujaj sie
Po takich tekstach na pewno ci wszyscy pomogą, a może jeszcze pojadą i ci dom wybudują...

Krojcus
01-04-2016, 18:47
Nie chcę niczyjej pomocy. Ludzie są wredni,dwulicowi. Obgadują za plecami. Nie potrzebuję pomocy od tych ludzi

Krojcus
01-04-2016, 18:49
Efektów z budowy też już niemam ochoty tu pisać

aiki
01-04-2016, 19:10
Foch? Ha Ha.

Krojcus
01-04-2016, 19:20
Widzę że trzymacie stronę Przemka

koks0309
01-04-2016, 19:40
Człowieku ludzie chcą Ci pomóc, doradzić a Ty walisz fochy. Tak naprawdę to dopiero budowa Ci zweryfikuje wszystko. Czy będą materiały na czas, czy coś się nie posypie, czy nie popełnisz błędu itd itp. Planować na kartce to sobie można ale z marginesem czasu. A co będzie jeśli przyjedziesz na urlop a całe dwa tygodnie będzie lało?

Krojcus
01-04-2016, 19:45
No to będę budował 15 lat. I co z tego?

koks0309
01-04-2016, 20:06
No to będę budował 15 lat. I co z tego?
No to skoro chcesz budować nawet 15 lat to życzę powodzenia, bo jak dla mnie taka budowa w tak długim czasie to porażka. Wprowadzisz się koło 40 :) Jak masz chęci i zaparcie to dasz radę a jak chcesz żeby ktoś Ci doradzil to się tak nie unos. Poprostu niektórzy przeszli już przez swoje budowy i mają trochę większa wiedzę i doświadczenie.
Także pozdro i bez napinki.

Krojcus
01-04-2016, 20:22
To że wybudowali to znaczy że pozjadali wszystkie rozumy? Rozumiem że można być z tego dumnym ale nie mondrować jak teściowa która wie lepiej

Krojcus
01-04-2016, 20:26
Chce na gotowo zrobić w 8 lat. Wprowadzić się po 4 latach. Jeśli nie dam rady zlece firmie. W czym problem?

Gradim
02-04-2016, 20:09
Chce na gotowo zrobić w 8 lat. Wprowadzić się po 4 latach...

Masz już ustalony konkretny harmonogram? Pytam bez złośliwości, jestem ciekawy jak to zaplanowałeś, bo ambitnie podchodzisz do tematu.

Krojcus
02-04-2016, 20:42
W pierwszym roku stan zerowy. Drugi rok stan surowy otwarty. Trzeci rok stolarka,instalacje,ściany działowe, ocieplenie zewnętrzne,tynki i posadzki wewnątrz oraz ogrzewanie. Czwarty rok łazienka na dole oraz kuchnia.

Można się wprowadzać na biedę.

Dalej wykończenie poddasza,taras, balkoniki,ogrodzeni, trawa, kostka itd.

Krojcus
02-04-2016, 20:45
Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem

karster
01-11-2016, 07:52
Widzę że trzymacie stronę Przemka

Jak myslisz, dlaczego chociazby on przestal sie wypowiadac? Nie kluci sie, nie obraza itp?

Bo budowa samemu uczy pokory a Tobie jej z calym przekonaniem, brakuje. Wiec przyjdzie czas a zycie to zweryfikuje.

PS. Sam zaczynam w nadchodzacym tygodniu :)