PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór wewnętrznej instalacji gazowej



zyhu
25-03-2016, 11:22
Witam,
Mam pytanie,
chodzi o wewnętrzną instalację gazową, która jest na osobnym PnB, ma osobny dziennik, kier buda itp od Skrzynki do domu i wewnątrz


Mam wszystkie papiery o zakończeniu tego przedsięwzięcia ale wykonawca ( z gazowni ) sugeruje mi, abym odebrał tą instalację wraz z odbiorem budynku, gdyż niepotrzebnie będę robił teraz ( gdybym chciał odebrać samą instalację gazową wewnętrzną ) inwentaryzację po geodezyjną.

Przy odbiorze domu również będę jej potrzebował, geodeta naniesie nitkę gazu i jednym dokumentem załatwię dwie sprawy. Czy jest tak w istocie ? Sieć wod-kan oraz kanalizacyjną odbierałem osobno no i wtedy musiał być osobno geodeta do wykonania pomiarów po geodezyjnych. Ale to była sieć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Elfir
25-03-2016, 12:47
ja robiłam za jednym razem wszytsko.

zyhu
25-03-2016, 13:56
też bym się skłaniał ku temu, bo po co robić 2x geodetę ?

jedyna wada, że musi być ważny odbiór kominiarski i ważna próba szczelności, a te - są ważne tylko pół roku. Więc, znając życie, będę musiał je powtórzyć, bo nie wiem, czy do pół roku zdążę odebrać dom.

dziękuję

jacek.zoo
25-03-2016, 16:30
też bym się skłaniał ku temu, bo po co robić 2x geodetę ?

jedyna wada, że musi być ważny odbiór kominiarski i ważna próba szczelności, a te - są ważne tylko pół roku. Więc, znając życie, będę musiał je powtórzyć, bo nie wiem, czy do pół roku zdążę odebrać dom.

dziękuję

Kwestia dogadania z geodeta, moj bral 300 za instalacje i 1000 za caly odbior. Ale sam zaproponowal ze za gaz wezmie 300 a pozniej to 300 odejmie od calosci i wtedy wzial 700. Na gaz wczesniej mi zalezalo bo gazownia u mnie zwraca koszty przylacza a do tego potrzebowalem odbior. I tu tez mialem uklon ze strony wykonawcy, bo nie wzial ode mnie kasy tylko podpisalem cesje ze gazownia bezposrednio jemu odda. I w sumie on czekal na kase

Greengaz
25-03-2016, 17:12
jedyna wada, że musi być ważny odbiór kominiarski i ważna próba szczelności, a te - są ważne tylko pół roku. Więc, znając życie, będę musiał je powtórzyć, bo nie wiem, czy do pół roku zdążę odebrać dom.

Odbior kominiarski i protokoły szczelności są ważne 12 miesięcy.