PDA

Zobacz pełną wersję : Opinia o poprawności remontu



perry_84
29-03-2016, 23:50
Witam. Mam pytanie bo nie jestem pewien czy dobrze mam zamiar robić remont poddasza. Mam tak blachodachowka, membrana wysokoparoprzepuszczalna, krokwie. Teraz na membranę natrysk pianki Soudal, stelaż z profili stalowych i na stelaż osb 12mm a na osb na mijanke płytę gk, na sufit osb bezpośrednio do jetek i tez płyta gk na mijanke. Na górnym stryszku który będzie malutki to nie wiem co dawać na stelaż osb czy gk? A może w ogole nie robić na stryszku stelażu i żadnej płyty tylko sama pianę zostawić?

zeusrulez
30-03-2016, 19:55
Mozesz mi powiedziec kto wymyslil ten patent z osb ?
I jaki jest cel ?

Pozdrawiam

perry_84
31-03-2016, 06:05
Patent z osb sam wymyśliłem. Tylko nie wiem czy dobry zależy mi na tym aby wzmocnić i uniknąć pękania płyt G-K, tylko nie wiem czy osb można kręcić do profili i stelażu stalowego? Na osb myślałem na mijankę przykręcać już G-K. Zleży mi na tym żeby było dobrze i solidnie zrobione a 2 tysiące w ta czy w tą to już mało istotne. Ale jak pisze nie wiem czy tak można.
Wiem że można dać dwie warstwy G-K ale chyba osb+G-K będzie nieco lżejsze niż 2 warstwy G-K.
Reasumując:
1. Czy można kręcić OSB na stelaż a następnie do niej na mijankę G-K, czy może sie to mija z celem???
2. Czy powyżej części użytkowej na tym małym stryszku robić stelaż i kręcić jakaś płytę czy nic nie robić i zostawić same docieplenie z piany które pójdzie aż do kalenicy???

perry_84
18-04-2016, 18:35
Podbijam temat i jeszcze jedno pytanie czy ocieplac dach aż do kalenicy czy tylko cześć mieszkalna a tam by był malutki stryszek i wentylacja bo zostałaby sama membrana i blacha???

zeusrulez
22-04-2016, 20:19
Wybij sobie z glowy to OSB. Zrob porzadnie stelaz, plytowanie, spoinowanie (wg. zalecen producenta)
Jesli upierasz sie przy "jakby" podwojnym plytowaniu to juz lepiej zacznij czytac o systemach ppoz w suchych zabudowach. Na dobre Ci to wyjdzie.
Dla mnie ocieplenie do jetek i miedzy jetkami.
Jesli masz tam jakies okno na tym stryszku to lepiej zaslon.

Pozdrawiam

perry_84
29-04-2016, 08:45
Wybij sobie z glowy to OSB. Zrob porzadnie stelaz, plytowanie, spoinowanie (wg. zalecen producenta)
Jesli upierasz sie przy "jakby" podwojnym plytowaniu to juz lepiej zacznij czytac o systemach ppoz w suchych zabudowach. Na dobre Ci to wyjdzie.
Dla mnie ocieplenie do jetek i miedzy jetkami.
Jesli masz tam jakies okno na tym stryszku to lepiej zaslon.

Pozdrawiam

Dzięki za konkretne informacje tego oczekiwałem. Na stryszku położę podłogę z 22mm OSB, i mam wyłaz na dach ale zrobiony przez dekarza bez żadnego okna taki prosty z drewna obity fachowo blachą. Tak i sam myślałem że ocieplę do jętek i zostawię stryszek bez ocieplenia bo i wentylacja będzie dużo lepsza. Dzięki jeszcze raz Pozdrawiam.