PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprawidłowy montaż okna przez dewelopera



tomek860
31-03-2016, 09:06
Witam,

Witam,

Kupiłem segment w stanie surowym i mam zamontowane 4 okna dachowe firmy Velux. Wszystkie okna zamontowane są w ten sam sposób jak na zdjęciach.

Niedawno, pracownik ekipy remontowej zwrócił mi uwagę, że to okna dachowe nie powinny być montowane w ten sposób i że stracę na nie gwarancję producenta. Ponadto, wszystkie okna mają pęknięcia na rogach tak jak widać na jednym zdjęciu. Z ciekawości rozgrzebałem jeden narożnik i oto co zobaczyłem:


Może się nie znam, ale tak na logikę to płyty GK chyba powinny inaczej być docinane. Ja bym je docinał w kształcie litery "L" tak żeby pod narożnikiem była jednolita płyta. Poza tym, pod płytą nie m stelaża, albo jest mizerny bo odsłonięty kawałek bardzo łatwo się ugina.

Czy mam zgłaszać to dewelopera? Czy jest to wystarczająca podstawa do reklamacji?

Doradca VELUX
04-04-2016, 08:20
Witaj Tomek860,

Odpowiednio wyprofilowana wnęka okienna jest ważna ze względu na odpowiednią cyrkulacje powietrza.
Wykonanie wnęki w sposób, jaki widzimy na zdjęciach powoduje, że powietrze nie owiewa dolnej części okna, co może skutkować wykraplaniem się na niej pary wodnej w okresie zimowym, a następnie powodować niszczenie powierzchni lakierniczej okna.

Prawidłowy kształt wnęki ilustrują poniższe obrazki, (proszę zwróć uwagę, że ścianka pod oknem powinna być pionowa, a ścianka nad oknem pozioma)351898

Zaleca się także montaż grzejnika lub innego źródła ciepła pod oknem, aby minimalizować występowanie zjawiska kondensacji na szybie.

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

tomek860
04-04-2016, 09:11
Dzięki za odpowiedź :)

No to wiadomo, że jest źle zamontowane. Dodam, że na jednym oknie zauważyłem małą "stróżkę" po skraplającej się wody.
Czy wobec tego, okno objęte jest gwarancją? Zamierzam zwrócić się do dewelopera w tej sprawie. Czy możliwe jest abym otrzymał jakieś oficjalne stanowisko od firmy VELUX w sprawie nieprawidłowego montażu? Czy może lepiej wezwać niezależnego rzeczoznawcę ?

Doradca VELUX
29-08-2016, 14:31
Witam,

W przypadku wątpliwości, co do poprawności montażu okna dachowego VELUX, jest możliwość zamówienia wizyty serwisu, w celu wykonania ekspertyzy montażu. Więcej informacji w Dziale Obsługi Klienta pod numerem 22 33 77 000

365718

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX