PDA

Zobacz pełną wersję : Działka (Las) z problemem.



Papinho
31-03-2016, 13:45
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę sprzedać Las.
Od kilku dni jestem właścicielem Lasu o powierzchni 80 arów.
Za nim kupiłem go sam, chciałem kupić ten teren na połowę z sąsiadem, ale wcześniejszy właściciel twierdził że nie można go podzielić np po 40 arów. Możliwe jest tylko kupno na współwłasność, czyli ja i sąsiad kupujemy razem ten cały teren. Zaznaczam fakt że toczyło się postępowanie sądowe dotyczace granicy z jednej strony działki.

Mam pytanie czy to była główna przyczyna tego że nie można podzilić tego terenu?
Czy mogę teraz sama dokonać podziału tego terenu. (przy pomocy geodety)?
Kiedy jeśli będzie możliwość podziału np po 40 arów sprzedaży działki, czy jest jakiś okres karencji?



Teren ten przylega do mojej działki i sąsiada.

.:Paco:.
31-03-2016, 14:09
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę sprzedać Las.
Od kilku dni jestem właścicielem Lasu o powierzchni 80 arów.
Za nim kupiłem go sam, chciałem kupić ten teren na połowę z sąsiadem, ale wcześniejszy właściciel twierdził że nie można go podzielić np po 40 arów. Możliwe jest tylko kupno na współwłasność, czyli ja i sąsiad kupujemy razem ten cały teren. Zaznaczam fakt że toczyło się postępowanie sądowe dotyczace granicy z jednej strony działki.

Mam pytanie czy to była główna przyczyna tego że nie można podzilić tego terenu?
Czy mogę teraz sama dokonać podziału tego terenu. (przy pomocy geodety)?
Kiedy jeśli będzie możliwość podziału np po 40 arów sprzedaży działki, czy jest jakiś okres karencji?



Teren ten przylega do mojej działki i sąsiada.

Odlesiałem niedawno część mojej działki pod dom i w Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie powiedzieli mi,że w ustawie o lasach jest,że najmniejszy fragment lasu musi mieć 1000m2 (nie ważne jak się styka ale to minimalna powierzchnia dla zwartego obszaru) także nie bardzo rozumiem skąd ten właściciel Ci mówił 40 arów jako podział minimalny - może po prostu mu się nie chciało ani tracić czasu ani ponosić kosztów podziału, zakładania nowej KW itd.

U nas są działki nawet 1500m2 jako lasy.

Najlepiej zadzwoń do dyrekcji/nadlesnictwa (tam co zajmują się lasami i wyłaczeniami z produkcji) i panie Ci powiedzą "co można w twoim regionie"....a dodatkowo MPZP powinnien okreslic najmniejsze mozliwe dzialki w twoim regionie....

Papinho
31-03-2016, 20:19
Przed chwilę sie dowiedziałem również żę aby podzielić nieruchomość musi byc zapewniony dojazd do każdej działki czyli połączenie z drogą publiczna.
Ale czy las to nieruchomosc