PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa na działce zalesionej



lukaszu
01-04-2016, 14:54
Witam, działka rolna uzyskała status budowlanej i chcę się budować. Dotychczas na tym terenie rósł las sosnowy, około 20 letni. Drzewka chcemy wyciąć. Pytanie co z gruntem, jak wykarczować korzenie, zrobić grunt pod trawnik. Czy ktoś z Was budował na terenie leśnym?

.:Paco:.
01-04-2016, 18:28
Witam, działka rolna uzyskała status budowlanej i chcę się budować. Dotychczas na tym terenie rósł las sosnowy, około 20 letni. Drzewka chcemy wyciąć. Pytanie co z gruntem, jak wykarczować korzenie, zrobić grunt pod trawnik. Czy ktoś z Was budował na terenie leśnym?

zeby wyciac te drzewa musisz miec pozwolenie - z twojej wypowiedzi nie wynika czy ten lasek by sklasifikowany jako LAS czy nie. Jest wiwle firm to wycina drzewa, oni tez karczuja. choc przy sosnach to i koparka sobie poradzi a jak wam sie nie spieszy to ponawiercac mozna pien i wpuscic do niego roundup (albo pewien grzyb - musialys poszukac w necie) i wtedy Ci spruchnieje w 3-4 lata...

ja osobiscie zalatwilem to przy pomocy koparko-ladowarki....

lukaszu
01-04-2016, 20:30
Temat pozwolenia jest załatwiony. Tak jak pisałem działka rolna a nie las. Zadrzewienie traktowane jest jako plantacja i jest zezwolenie na wycinkę.

dawiddur
01-04-2016, 20:56
Przeczytaj ten wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?241470-wycinka-drzew-na-dzia%C5%82ce&p=6944857#post6944857

lukaszu
04-04-2016, 06:27
Pytani co dalej z takim gruntem po wytarganiu korzeni?