PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica cen w wełnach Rockwool



andre202
01-04-2016, 23:00
Witam.Planuję ocieplic poddasze w nowym domu.Bez wahania zdecydowałem się na wełnę rockwool.Chce dac między krokwie 18 cm + 15 cm przed krokwie.Podczas szukania ofert skierowałem sie do specjalistycznych sklepów z elewacjami i ociepleniami gdzie np za rockwool top rock 15 cm 0,35 3,5 m rolka żądają ok 91 zl za rolkę po czym poszedłem do castoramy gdzie za rockwool super 15 cm 0,35 3,5 m rolka żądają 69 zł.Z kąd bierze sie tak duża różnica cen między tymi wełnami skoro mają te same parametry???
Czy muszę zachowac lekki odstęp do foli paroprzepuszczalnej?
Czy musze uzyc folie paroizolacyjną miedzy wełną a plytami g-k(podasze na początku ma byc nieużytkowe i nieogrzewane a dopiero po czasie ma byc użytkowe i używane)
Z góry dziekuje za odp.
Pozdrawiam

Tomek W
06-04-2016, 20:17
Wydaje mi się, że jednak są to 2 różne produkty:
TOPROCK SUPER (http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/4786/produkty/toprock-super) oferowany w hurtowniach budowlanych i
ROCKROLL SUPER (http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/5163/produkty/rockroll-super) sprzedawany tylko w sieci Castorama.
Różnią się nieznacznie współczynnikiem przewodzenia ciepła jednak nie na tyle aby płacić aż o 30% więcej!
W wolnorynkowy handlu ceny pomiędzy kupującymi a sprzedającymi nie mogą być narzucane przez nikogo (również producentów). Nie mamy wpływu na wielkość marży lub sprzedaż poniżej cen zakupu. Proszę kupić tam gdzie jest taniej :)

Moim zdaniem lepiej jest pozostawić 1-2 cm szczelinę pomiędzy wiatroizolacją o ociepleniem pomiędzy krokwiami.
Folię paroizolacyjną proszę zastosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności np. łazienka oraz wszędzie tam gdzie będzie wentylacja mechaniczna. Będzie łatwiej zapewnić szczelność powietrzną obudowy budynku. Jeżeli na poddaszu ma być wentylacja grawitacyjna to w pomieszczeniach suchych nie montujemy paroizolacji, ponieważ zwiększając odprowadzenie pary (dyfuzję), zmniejszamy tendencję do występowania grzybów i pleśni.