PDA

Zobacz pełną wersję : powierzchnia użytkowa pomieszczenia gospodarczego



ruskolożka
01-04-2016, 22:34
Dzień dobry!
Nosimy się z zamiarem kupna działki, która wg ewidencji jest gruntem ornym (klasa VI), ale w planie zabudowy ma przeznaczenie: zabudowa letniskowa, przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, budynki gospodarcze nie przekraczające 30 m2. Myśleliśmy o postawieniu tam budynku na bloczkach betonowych o powierzchni zabudowy - 25,00 m2, powierzchni użytkowej - 60,00 m2, w tym parteru - 25,00 m2, poddasze (pow. podłogi) - 35,00 m2.
Może ktoś z Państwa się zetknął z takim problemem i z własnego doświadczenia wie, czy "budynek nie przekraczający 30 m2" oznacza budynek po obrysie zewnętrznym przyziemnym czy trzeba wliczać też poddasze bądź taras?
Czy muszę odrolniać działkę, by coś na niej postawić jeśli nie jestem rolnikiem?

.:Paco:.
02-04-2016, 12:15
chodzi po obrysie....chodzi o powierzchnię zabudowy a nie całego budynku.

nie jestem specem, ale skoro plan wyraźnie mwói,że można budować dom jednorodzinny to tylko kwestia odrolnienia pod budynek

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
02-04-2016, 15:06
"zabudowa letniskowa, przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, budynki gospodarcze nie przekraczające 30 m2"
... moim zdaniem 30m2 dot. budynku gospodarczego, nie " zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej " - nie jest to jasny zapis i w zwiazku z tym zwróciłbym się z pismem do Urzędu o wyjaśnienie, czy 30m2 dot. budynku mieszkalnego, czy też tylko gospodarczego, jako zabudowy towarzyszącej.
- powierzchnia zabudowy - ... przyjmuje się zgodnie z PN : po obrysie wykończonych ścian zewnętrznych budynku
- oczywiście, że należy odrolnić działkę

ruskolożka
02-04-2016, 16:44
Dziękuję bardzo. Dobrze się dokopałam, że odrolnienie działki poniżej 0,5 hektara klasy VI jest bezpłatne i po przeprowadzeniu czynności geodezyjnych powinnam złożyć wniosek do starostwa, a następnie uaktualnić KW?