PDA

Zobacz pełną wersję : Własny domek - wybudujemy aa coo :)



danielon
02-04-2016, 13:52
Witam serdecznie :)

Moim marzeniem jest wybudować swój własny domek parterowy z możliwością zrobienia pomieszczeń na poddaszu. Gmina nie dawno zmieniła plan zagospodarowania przestrzennego także moja działka z rolnej zmieniła sie w działkę budowlaną tylko, ze podobno od momentu przekształcenia musi minąć dwa lata by móc zacząć coś działać. Czyli uzbroić działkę w prąd i wodę bede mógł dopiero po upływie tych dwóch lat? czy wcześniej można uzbroić a budować po dwóch latach? chciałbym wybudować dom o szer tak do 14 m a działka ma 17,5 m... podobno wg przepisów musi być odstęp po 3 m z każdej str działki od granicy prawda? słyszałem również że jeśli sąsiad wyrazi zgodę na to bym mógł budować np 1m od granicy z nim - wtedy wolno,nie ma problemu? dobrze słyszałem?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
02-04-2016, 14:54
- wystąp z wnioskiem do Urzędu o wydanie WYPISU I WYRYSU z Planu Miejscowego, tym samym będziesz wiedział co można realizować na działce i w jakich parametrach zabudowy. Odległości od granicy działki wynikają z przepisów budowlanych, w tym 3 i 4m od gr.dz. chyba że Plan Miejscowy ( jw ) mówi inaczej.
- ewentualna " zgoda sąsiada " nie jest dokumentem, który może zmienić w jakikolwiek sposób obowiązujące przepisy budowlane.