PDA

Zobacz pełną wersję : niski parapet/okno w kuchni/ aneksie kuchennym, jak sobie poradzić???



dotka1305
03-04-2016, 13:15
Witam, noszę się z zamiarem zakupu mieszkania, decydować muszę się szybko, zależy mi więc na szybkiej poradzie.
Pomieszczenie- salon z aneksem kuchennym- liczy sobie 26m2.
Dysponuję tylko dwoma zdjęciami, które załączam.
Moje pytanie brzmi, jak zaaranżować przestrzeń pod oknem, nawet nie wiem ile jest tam cm od parapetu do podłogi, ale już ze zdjęcia wynika, że za mało, może ktoś ma jakieś sensowne pomysły bo ja patrzę się od kilku dni w to zdjęcie i spędza mi to sen z powiek czy brać to mieszkanie czy nie.
Podkreślam, że na kuchnię nie przeznaczyłam jakiejś wielkiej kwoty i zależy mi na obniżeniu kosztów (prawdę mówiąc myślałam, że zamówię coś najtańszego z Bodzia i będę miała z głowy,).
Mam jeszcze pytanie, może ktoś się orientuje, czy możliwe jest otwarcie standardowych okien PCV w pionie. Myślałam bowiem o tym żeby nie bacząc na nisko osadzone okno i parapet zrobić blat z ew. szafkami na standardowym poziomie, a okno tylko uchylać w razie potrzeby (jest to jedno z trzech okien w całym pomieszczeniu więc uchylanie całkowicie by mi wystarczyło), problem pojawiałby się dopiero przy okazji umycia okna z zewnątrz (II piętro w bloku)- może jest jakiś prosty sposób otwarcia go w pionie bez konieczności demontażu całego okna (nie wiem, np. odkręcenie jednej śrubki i cyk okno leci w pionie w dół, raz na jakiś miesiąc ,mogę się na to zdobyć:)).

A i jeśli chodzi o resztę aranżacji aneksu tj., gdzie postawić lodówkę, umiejscowić zlew, płytę grzewczą, stoł np, może wyspa???, też chętnie przyjmę wszelkie podpowiedzi;)
351826
351825

ave!
03-04-2016, 14:33
szafka, która obok stoi, nie wskazuje, aby wysokość była niestandardowa. Chyba, że jesteś wzrostu wysokiego, wtedy zbyt niskie szafki mogą być niewygodne.
Po prostu zrobisz blat, który będzie zachodził na parapet - okno powinno otwierać się normalnie.
tu poczytaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?81115-blat-kuchenny-na-poziomie-parapetu-okiennego