PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze użytkowe i dach - skosy i sufit żelbetowe czy z wełny mineralnej



Adaxis
04-04-2016, 13:47
Witam! W mojej okolicy coraz częściej robi na poddaszu użytkowym się skosy i strop żelbetonowe. Potem krokwie, łaty i dachówka...
W projekcie mam ściankę kolankową na H=125mm oraz skos i strop z wypełnieniem z wełny mineralnej i regipsu, a dowiaduję się właśnie, że regips pęka, że należy dawać 2 płyty itd.
Podobnie z dachówką i blachodachówką -każdy zachwala co innego. Ponoć dach ceramiczny trzeba czyścić, a blachodachówka znowu krótko żyje -jakie są Wasze doświadczenia? Żelbeton i blachodachówka, czy inne kombinacje? Zaznaczam, że chciałbym żeby było to rozwiązanie wystarczająco solidne (optymalne!) i niekoniecznie najtańsze. :)

Andrzej Wilhelmi
09-04-2016, 15:22
Krokwie powinny się znaleźć minimum 10 cm nad betonem. Izolacje cieplną najlepiej wykonać styropianem. Dach najlepiej pokryć dachówką. Pozdrawiam.

Adaxis
10-04-2016, 10:15
Andrzej Wilhelmi - dzięki za odpowiedź! Mam rozumieć, że zrobić strop poddasza użytkowego zgodnie z projektem, czyli lekki ? W projekcie na skosy i strop poddasza mam wełnę 30 cm i brak deskowania. Czy kotwienie wieńcowe co 2m wystarczy dla takiego lekkiego dachu z dachówką w miejscu na górce, gdzie gdzie często wieje?

No i sądzisz/sądzicie o ew. 2 płytach regipsowych dla wykończenia skosów i sufitu na poddaszu?

Andrzej Wilhelmi
10-04-2016, 14:06
Ja Ci odpowiedziałem jak powinno być gdybyś cały sufit nad poddaszem wykonał z betonu. Inaczej należy robić zgodnie z projektem. Pozdrawiam.