PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka w kolorze grafit.



KrasnaLL
13-09-2004, 18:57
Witojcie i pomórzcie. Będę miał podbitkę drewnianą. I tu się zaczynają problemy. Ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć czegoś (lakierobejcy czy coś w tym rodzaju żeby pomalować ją w kolorze grafitowym lub coś około tego. Może znacie jakąs firmę która produkuje w takim kolorze jakieś bejce. Chodziłem po marketacjh i wszędzie tylko brąz orzech itp.
Pozdrawiam
KrasnaLL

mieczotronix
13-09-2004, 19:38
z ciekawości zapytam, po co ci drewniana, skoro chesz drewno zamalować. Nie lepiej kupić plasticzek od razu w kolorze? Przecież nie będzie widać różnicy

invx
13-09-2004, 20:03
@mieczotronix drewno to drewno zaden plastik nawet najlepszy go nie zastapi

mieczotronix
13-09-2004, 20:08
@mieczotronix drewno to drewno zaden plastik nawet najlepszy go nie zastapi
:D hue hue hue :D

KrasnaLL
14-09-2004, 06:37
Drewno ma tą zaletę że po kliku latach można je odnowić. A plastik to czasami po ułożeniu nie wygląda najlepiej. A pozatym im ciemniejszy platik tym gorzej bo jest bardziej podatny na płowienie i rożnice temperatur. Tylko cholera nigdzie nie ma impregnatów i tym podobnych rzeczy w kolorze szarym lub podobnym.
Pozdrawiam
KrasnaLL

Marbo
14-09-2004, 07:17
A czy kolor grafit jest już nieodwracalnie wybrany?

KrasnaLL
14-09-2004, 07:24
Raczej muszę taki kolor wybrać. Dach mam w klorze szary łupkowy fimy Nelskamp. Cokół dookoła domu będzie z tynku mozajkowego też w odcieniu szarości, rynny czarne więc podbitka w kolorze drewna może zabardzo nie pasować

ebi
14-09-2004, 07:29
KrasnaLL

Mielismy podobny problem: maskownica i podbitka biala (w sam raz do grafitowej dachowki i bialego domku :) ). Maskownica zostala pomalowana lakierem impregnujacym i biala sniezka.

pozdrawiam

Marbo
14-09-2004, 07:44
Raczej muszę taki kolor wybrać. Dach mam w klorze szary łupkowy fimy Nelskamp. Cokół dookoła domu będzie z tynku mozajkowego też w odcieniu szarości, rynny czarne więc podbitka w kolorze drewna może zabardzo nie pasować

A jaką planujecie stolarkę - też grafitową?

Metal
14-09-2004, 08:53
z ciekawości zapytam, po co ci drewniana, skoro chesz drewno zamalować. Nie lepiej kupić plasticzek od razu w kolorze? Przecież nie będzie widać różnicy

Mam podobny problem jak twórca wątku i ciągle waham się między plastikiem, a drewnem. Kolor na drewno znajdzie się, ale podbitki plastikowej w kolorze innym niż biały lub brązowy nie udało mi się znaleźć. Może polecisz jakiegoś producenta? Będę "dźwięczny".

mieczotronix
14-09-2004, 09:13
gamrat
www.gamrat.jaslo.pl
http://www.gamrat.jaslo.pl/_podsufitka.html

robi podsufitki plastikowe m. in. w kolorze Grafit

plastiku przecież nie trzeba odnawiać - producent daje gwarancję na 25 lat

Metal
14-09-2004, 10:59
Dzięki.

KrasnaLL
14-09-2004, 11:01
Stolarkę mam w kolorze białym. Też zastanawiałem się nad podbitką białą ale chciałbym raczej iśc w stronę ciemnej podbitki. Jam mam dośc duży okap i biały by jeszcze zwiększył wrażenie wielkości. A ja niechcę żeby to wygladało jak meksykańskie sombrerro. Czekam nadal na pomoc znalezienia czeóś do pomalowania drewna na szaro.
Pozdrawiam
KrasnaLL

Honorata
14-09-2004, 14:22
Krasnall włsnie przymierzam sie do zakupu nelskamp-szary łupek, napisz prosze kiedy kupowales i ile placiles. Czy znasz moze adresy dystrubutorow w Polsce tej dachówki, w Łodzi znalazłam tylko jedna hurtownie, ktora ich sprzedaje i ciezko sie z nimi rozmawia, nei ejstem pewna czy ktos innny w Lodzi jeszcze ma nelskampa?

Czym wykanczales komin? Ja myslalam o grafitowych rynnach, czarne mówisz? Jak wygladaja, czy nie kontrasuja zbyt mocno?

Podbitke umyslilam sobie z pcv białą lub grafit, okna białe lub grafit, tynk lekko szary-ale zobaczymy :lol:

KrasnaLL
15-09-2004, 14:41
Ja dachówkę kupowałem we Wrocławiu, więc do łodzi troszkę jest daleko. Płaciłem chyba około 28zł/m2 ale to było 1,5 roku temu. Dachówka jest super. Kominy mam wykończone tymi łupkani z Euronitu ( chyba struktironit to się zwie). A ryyny czarne będą mi montować za tydzień. Chyba źle nie będzie, bo jak by wszystko było szare to by się zlewało.
Pozdrawiam
KrasnaLL

zapororzec
15-09-2004, 15:24
Kupowałem taką lakierobejce jakieś 5 -lat temu w kolorze szarym ale mają też graft,
do malowania płotu.Firma tikkurila bejca to VALTTI COLOR (fińskie toto chyba było).
Malowałem jakieś 5-lat temu i płot jak nówka ,Teraz bede miał podsufitkę drewniana i też chyba użyje takiej samej. Plastik jest trwalszy , ale badziewnie wygląda, wystarczą okna plastikowe i dość.