PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciągi WM na poddaszu



ciupa
07-04-2016, 09:08
Witam,
Mamy dylemat odnośnie rozmieszczenia wyciągów na poddaszu użytkowym. Są tam cztery pokoje (sypialnie), łazienka i korytarz. Suma nawiawów w pokojach wynosi ok. 130 m3/h. Mniej więcej tyle chciałbym wyciągać wyciągami na poddaszu (+ dodatkowo "odrobinę" z klatki schodowej). Na chwilę obecnę projekt przewiduje wyciąg w łazience (75m3/h) + korytarz (60m3/h). Tu pojawia się problem. Na forum wielokrotnie pisano, żeby nie montować wyciągów na korytarzu poddasza aby nie osłabiać wyciągu z łazienki. Tyle, że moja łazienka ma ok 8m2 (kubatura jakieś 20m3) i wyciąganie przez nią 130m3/h daje jakieś 6-7wymian/h co pewnie będzie powodowało uczucie silnego przeciągu. Jak rozwiązać kwestię wyciągów na poddaszu: czy wyciągać wszystko przez łazienkę czy pozostawić tak jak jest w projekcie, ale zmodyfikować odpowiednio proporcje?352214

Druga sprawa to wyprowadzenie wyciągu z okapu. Opcje dwie:
1. Pochłaniacz (powietrze "przepuszczone" przez filtry i później do wyciągu w kuchni (mam dwa anemostaty).
2. Okap do komina wentylacyjnego (mam takowy, jak będzie nie używany to zamuruję) + przepustnica odcinająca sterowana automatycznie, tj: okap nie pracuje to przepustnica zamknięta, okap włączony to przepustnica otwiera się automatycznie + centrala wyłącza wentylator wyciągowy, nawiewny zaś na max.
Które rozwiązanie lepsze?

Pozd. Darek