PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie na granicy czy przed



chirac
07-04-2016, 10:32
Witam,

Zamierzam zrobić ogrodzenie. Z dwóch stron działki budowlane niezabudowane. Z trzeciej strony pole rolne uprawiane. A droga prywatna innego właściciela.

Czy postawić ogrodzenie wzdłuż granicy czy troszkę przed granicą ? Czy to prawda, że wystarczy się przesunąć o grubość podmurówki, jeżeli sąsiad nie wyrazi zgody ?

Jaka opcja jest lepsza, zakładając że sąsiedzi się zgodzą na płot wzdłuż granicy ? Czy muszę mieć pisemną zgodę od sąsiadów na płot wzdłuż granicy ?

link2jack
07-04-2016, 10:59
Wolałbym być poinformowany gdyby ktoś stawiał płot wzdłuż "naszej" granicy. Teoretycznie Twój sąsiad raczej powinien być zadowolony, że postawisz mu ogrodzenie z jednej strony za free, więc uczciwe by było gdyby się zgodził by stało idealnie w granicy. Ogólnie zawsze namawiam do rozmowy.

piotrek0m
07-04-2016, 11:05
Ja postawiłem ogrodzenie 5 cm od linii granicznej. Czyli ogrodzenie leży na mojej ziemi i jest tylko moje. Sąsiad nie może niczego opierać o mój płot, a jego dzieciaki nie mogą w niego kopać piłką i na nim się wieszać. Oczywiście sąsiad mógłby zapytać o to czy zwrócić koszty? Ja nie będę chciał zwrotu kosztów, może zaproponuję żeby nasadził rośliny zimozielone od swojej strony?

kemot_p
07-04-2016, 12:07
Ja miałem wymaganą zgodę sąsiadów na postawienie płotu w granicy, jednak usunąłem się minimalnie od granicy i cały płot jest po mojej stronie.
Ale jeśli chcesz stawiać w granicy wówczas powinieneś mieć zgodę sąsiada.

TuTomko
07-04-2016, 12:39
chyba tak powinno być