PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić drożność i ciąg komina



TheArt
07-04-2016, 15:13
Witajcie,

chciałem zapytać w jaki sposób sprawdzić drożność i ciąg komina. W nowo nabytej nieruchomości (stary dom przedwojenny) są trzy kominy, przy czym jeden idzie do kominka (kominek na piętrze, nie wiem kto to wymyślił), jeden idzie do kuchni na parterze a jeden do piwnicy. Zaden z kominów nie posiada wyczystki. Napiszcie mi jak mogę sprawdzić drożność i ciąg, czy sposób z gazetą będzie w miarę miarodajny czy może jest jakieś fachowe urządzenie do takich pomiarow.

Chcemy robić nowe ogrzewanie, do tej pory było gazowe ale będziemy robić na paliwo stałe i instalator napisał mi jakie parametry musi mieć komin. Dziekuje.

Baca666
07-04-2016, 15:29
Jest taki gość, nazywa się kominiarz, uderzaj do niego.

TheArt
08-04-2016, 11:02
Dziękuje za wspaniałą poradę ale jak będę chciał takich to napiszę na Onecie.

muchenz
08-04-2016, 11:34
Zaden z kominów nie posiada wyczystki. Napiszcie mi jak mogę sprawdzić drożność i ciąg, czy sposób z gazetą będzie w miarę miarodajny czy może jest jakieś fachowe urządzenie do takich pomiarow.


Gazetą, to możesz sprawdzić komin wentylacyjny, a nie spalinowy do którego będzie podłączone kilkanaście kW. Musisz przejrzeć cały komin w jakim jest stanie.

rgal
08-04-2016, 13:24
Dziękuje za wspaniałą poradę ale jak będę chciał takich to napiszę na Onecie.

Zdajesz sobie sprawę że i tak masz obowiązek regularnego wykonywania przeglądu ww przewodów przez uprawnioną osobę (czyt kominiarza) więc porada którą uzyskałeś jest najwłaściwsza a Twoja odpowiedż może być przetłumaczona jako" Dajcie mi juz poradę taką jaką chcę bo mi się należy", co nie jest zbyt dobrze widziane?

TheArt
13-04-2016, 16:30
Wystarczy odrobinę kultury i wypowiadanie się na temat. Mam taką zasadę, że skoro ktoś o coś prosi to albo staram się mu pomóc albo omijam wątek, po co dogadywać? Jak wypali się żarówka to też wzywacie elektryka? Co możesz zrobić sam rób sam, nie polecam ze wszystkim latać do specjalistów, pomijając często wątpliwe ich kwalifikacje.

Dlatego ponawiam pytanie, czy jest jakieś fachowe urządzenie do takich pomiarow.

mafef
13-04-2016, 16:51
Widzę więcej tutaj jest asów dających odpowiedzi "wynajmij" "zapłać" itd. "No shit sherlock" chciałoby się im odpowiedzieć...
Cierpliwości TheArt i przywyknij, bo niestety niektórzy takie złote rady tylko dają, jakby kierowali się tylko tym, aby cokolwiek napisać po prostu i nabić post.

Powodzenia!