PDA

Zobacz pełną wersję : czujnik nacisku pod panelami



beatagl
10-04-2016, 14:27
Witam. Czy ktoś z Was ma u siebie lub wie jak zadziała czujnik nacisku? Konkretnie chodzi mi o sytuację w której ten czujnik będzie odpowiedzialny za włączanie oświetlenia schodów, byłby on umieszczony pod podłoga (deska, panel) tuż przed schodami. Czy podchodząc do tego czujnika nie uruchomię go w niepożądanym miejscu, naciskając na wcześniejsze deski, które są ze sobą połączone? Czy może zadziała tylko w miejscu dokładnie wyznaczonym ?

maxb
10-04-2016, 14:53
Próbowałem kiedyś stworzyć taką inteligentną schodówkę z czujnikami nacisku i powiem że nawet działało. Tyle że ja miałem "czujniki" takie foliowe coś koło 15kg wykrywanego nacisku. Niestety nie wziąłem pod uwagę psa i musiałem przerobić to na bariery podczerwieni bo on lubi leżeć przy schodach i każdy jego ruch zapalał oświetlenie :) Myślę że czujniki z większym progiem zadziałania sprawdziłyby się u mnie idealnie, jednak ja to robiłem parę lat temu i nie było jeszcze takiej ogólnodostępnej wiedzy w internecie jak teraz no i w sumie nie miałem za dużo kasy na takie zakupy a te czujniki miałem z jakiejś maszyny z odzysku :)

beatagl
10-04-2016, 16:39
Ja mam obawy czy przechodzac w pobliżu czujnika nie będzie on włączał oświetlenia. Pomyślałam o takim czujniku bo byłby niewidoczny

JarekKRK45
12-04-2016, 08:54
Witaj , spróbuj poszukać w tej firmie ,dysponują sporym asortymentem , może znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie .

JarekKRK45
12-04-2016, 08:54
http://www.tme.eu/pl/katalog/czujniki-nacisku_100439/ Zapomniałem wkleić linka :p