PDA

Zobacz pełną wersję : wełna na strychu - podejście laika



slawekgrz
10-04-2016, 18:36
Przez dewelopera mam ocieplone poddasze na suficie, nad tym jest strych, tylko dachówka i folia wiatroizolacyjna. Chciałbym stworzyć dodatkową izolację i tu się pojawiaja pytania:
1. krokwie mają 19cm - włożyć wełnę 15cm czy upchać 20? nie ma deskowania
2. jakoś mocować wełnę po włożeniu między krokwie? sznurek?
3. czy jest sens dodatkowo położyć stelaż i dodatkową warstwę powiedzmy 10cm wełny poprzecznie?
4. czy kłaść folię paroizolacyjną? jest już na poddaszu, na strychu jest graciarnia i rekuperator. Jeśli tak, to jaką? aluminiową zbrojoną? Jak ją mocować*i uszczelnić?
nie chcę kłaść żadnych płyt aby obniżyć koszt całości.
Jakieś rady dla zielonego w temacie człowieka? Poradniki rockwoola w 7 obrazkach sugerują, że to robota z uśmiechem na twarzy i szybko idzie ;)

Tomaszs131
10-04-2016, 19:04
Nie upychaj wełny między krokwie. Musisz zachować przerwę wentylacyjną 5 cm między folią a wełną. Wełnę złicuj z krokwiami, zabezpiecz wełnę przed osiadaniem sznurkiem i w poprzek na stelarzu kolejna warstwa. Jak gruba to zależeć będzie od grubości Twojego portfela. Drugą warstwę zabezpiecz sznurkiem.
Rekuperator nie powinien pracować w nieogrzewanym pomieszczeniu. Jeśli dobrze zrozumiałem to tak u Ciebie jest.

Andrzej733
10-04-2016, 19:07
Wełna strasznie pyli, bez zakrycia wełny to jak tam wejdziesz to bedziesz kłaczkami wełny pluł.
O izolacyjności wełny decyduje powietrze w niej zawarte, czyli jak zbijesz wełnę 20 do 15 to tak jak 15 nie 20. .
Jak nie planujesz tam wchodzić to wełna 15, folii nie kładź, po włożeniu wełny najlepiej kilka łat przykrecić od spodu to wełna nie wypadnie.