PDA

Zobacz pełną wersję : Działka po podziale.



inlive
10-04-2016, 19:50
Witam

Proszę o poradę o jakie dokumenty się po kolei starać i gdzie w celu rozpoczęcia budowy ?

Dostałem decyzję o podziale działki i na dniach mam mieć akt własności na siebie.
Budowa domu w mieście. Media są w zasięgu w drodze. Warunki zabudowy - pewnie nie ma... na działce stoi dom która została podzielona na dwie działki.

Proszę o informacje co i gdzie załatwiać.
Pozdrawiam

wiesiek6308
10-04-2016, 21:13
Jeżeli nie ma planu zagospodarowania przestrzennego to musisz wystąpić do właściwego terytorialnie Urzędu Miejskiego o warunki zabudowy . Po ich uzyskaniu, projektant i pozwolenie na budowę lub zgłoszenie oczywiście po drodze zakład energetyczny, wodociągi , gazownia.

inlive
11-04-2016, 14:22
Jeżeli nie ma planu zagospodarowania przestrzennego to musisz wystąpić do właściwego terytorialnie Urzędu Miejskiego o warunki zabudowy . Po ich uzyskaniu, projektant i pozwolenie na budowę lub zgłoszenie oczywiście po drodze zakład energetyczny, wodociągi , gazownia.



W UM warunki zabudowy - czy można odrazu złożyć z projektem domu by uzyskać warunki na taki dom jaki chciałbym?
W Zakładzie Energetycznym składam to - Wniosek o wydanie oświadczenia o możliwości przyłączenia do sieci elektroenergetycznej oraz dostaw energii elektrycznej ? Woda i gaz to samo?

turalyon
11-04-2016, 20:14
Jak składasz o warunki zabudowy to czekasz kilka miesięcy - a oni ci piszą co możesz na działce zbudować. Projektu nie kupuj jeszcze, bo okaże sie że takiego na swojej działce nie postawisz.

kasiamirek
12-04-2016, 10:56
Ja czekałem na warunki zabudowy około 3 miesięcy, projekt kupiłem predzej, bo nie byłem jeszcze w temacie. Na szczęście warunki pasowały do projektu i nie muszę robić zmian dyktowanych WZ.