PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie z ceg?y klinkierowej



buleczka_77
31-07-2002, 06:57
Chce wykonać takie ogrodzenie. Ceny klinkieru już znam, ceny wypełnienia kutego też, ale robocizna jest dla mnie wiciąż zagadką. Jedni liczą za sztukę (ułożenia cegły oczywiście) inni za m2 a jeszcze inni za mb. Czy możecie mi pomóc i powiedzieć jakie ceny są w waszej okolicy jeśli chodzi o postawienie takiego płotku. Mi zaoferował pan 1,30 za sztukę, ale jak sobie policzyłam ile to może wyjść to mi się słabo zrobiło....a wręcz jest to niemożliwe, żeby postawnie płotu tyle kosztowało!!!!

kodi_gdynia
31-07-2002, 13:26
Sam mam takie ogrodzenie, ale tylko z przodu i co do wyglądu zewnętrznego nie muszę przekonywać. Moje ogrodzenie to 22m w tym brama i furtka. Na całość poszło ok. 800 cegieł. Za robociznę nie płaciłem bo zrobiłem je sam. Licząc jednak po 1.3 za sztukę to jest to całkiem prawdopodobne. 1 tys. za takie ogrodzenie to mam wrażenie normalka. To jest kupa roboty. Może pomyślicie o własnoręcznej budowie. Nie jestem murarzem a wierzcie mi, że nie jest to ekstremalnie trudne.

Pozdrawiam

Bodex
02-08-2002, 23:41
zastanow sie czy napewno klinkier. popatrz na takie ogrodzenia, zwlaszcza te kilkuletnie. moze warto slupki tez zrobic z metalu? albo wymyslec cos innego niz ma większość sąsiadów.

Bodex
02-08-2002, 23:44
1.3 zlotego za ulozenie jednej cegly to dobra cena. obejrzyj roboty tego fachowca i bierz go nie targując się zbytnio.

winston
16-02-2003, 15:21
poszukaj informacji na temat ogrodzeń z PCV. Wyglądają superasto.

tczarek
17-02-2003, 13:22
Patrzę na ogrodzenie z klinkieru mojego sąsiada i żal się zbiera. Jest już dwa lata od jego postawinia i ciągle w zimę wychodzi coś białego tak że trzeba to myć. Był fachowiec który to oglądał i twierdzi, że nie można tego impregnować co najmniej przez 2 lata od wybudowania. Proadził zakup myjki i mycie cegły. Materiał do płotu to klinkier ROBBEN (co do pisowni nazwy nie jestem pewien) cena jego była koszmarnie duża, a efekt fatalny.
Tak dzieje się z większością klinkierowych cegieł. Proponuję pojeździć i popatrzeć na kilkuletnie płoty. Ja wyleczyłem się z klinkieru na zawsze.
Pozdrawiam.

17-02-2003, 17:58
Co proponujesz? :smile:

musso
17-02-2003, 18:49
Pomurowany na zaprawę wapienną. zaprawa chłonie wilgoć a klinkier nie i dlatego powstają zacieki. Jedyna rada to nasączyć fugę latem olejem roślinnym lub zaimpregnowć fugą do glazury. Ja dodawałem do zaprawy nie wapno, a uplastyczniacz.
Pzdr. Musso

_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: musso dnia 2003-02-17 19:51 ]</font>

pitbull
18-02-2003, 07:58
Wykwity na ceglach klinkierowych byly na forum dosc szeroko omawiane - poszukajcie przy scianach trojwarstwowych (Frankai).

Frankai
18-02-2003, 08:58
Specjalista z Roben'a z którym rozmawiałem powiedział, że regułą jest brak wykwitów na murach robionych pod istniejącym okapem i takoweż na płotach. Robiąc płot z klinkieru warto pamiętać o:
- zbrojeniu przynajmniej słupków od bramy,
- zagłębianiu poniżej strefy przemarzania,
- izolacji przeciwwilgociowej,
- rezygnacji :wink: z takowegoż gdzie powstają kałuże - lepiej dać same pręty metalowe - bo będzie obrzydliwie zachlapany,
- PRZYKRYCIU GO W CELU ZABEZPIECZENIA PRZED DESZCZEM NA MIN.1 TYDZIEŃ. Musi być jednak przewiewne
- użycia zaprawy do murowania (nie zaprawa + fugowanie) klinkieru,
- robieniu płaskiej fugi.

Ceny u mnie (sprzed roku):
- gościu bez faktury: 1zł/szt., równo kładzie, ale ma pomysły w stylu: sam kręciu "fugę". Kolor każdej fugi na przykładowym domu był inny.
- mój generalny wykonawca 1.50zł/szt. (nie widziałem jak kładą, ale generalnie porządna firma),
- firma do której dotarłem widząc porządnie wymurowany dom i pytając o wykonawcę: 2.00zł/szt., ale warunek na gwarancję - użyją i zaprawy do murowania klinkieru i "fugi", a więc jeszcze przedrażają materiał.

pitbull
18-02-2003, 09:21
No prosze nawet nie trzeba szukac. :grin:

Manik
12-09-2003, 11:54
w zeszłym roku postawilismy takie ogrodzenie z cegły Hanson obecnie Wienerberger, w zimie rzeczywiscie byly wykwity ale po umyciu na wiosne wszystko, albo prawie wszysko zniknelo. ogrodzenie ma dlugosc okolo 32 m z brama i furtka, ale takze z 3,5 sciana wysokosci 2 m do smietnika.
"fachowcy" za ta robote i pomoc przy kilku innych zarzyczyli sobie 3820, mialo byc 3600, ale doliczyli smietnik, oczywiscie bez faktury.

Nika1111
05-01-2010, 20:05
Witam.
Mam prośbę czy mógłby mi ktoś napisać jak wykonuje się po kolei ogrodzenie z cegły klinkierowej z belkami drewnianymi. Mam takie zadanie do szkoły i nie jestem pewna czy dobrze napisze. I jeśli by nie było problemu to prosiłabym do każdej czynności dopisać jakie narzędzia zostały wykonane :)
Z góry dziękuję :)

marius37
06-01-2010, 07:17
...a forum podasz jako materiał żródłowy? :lol:

Nika1111
06-01-2010, 08:33
To oczywiste że nie bo to zadanie:) :P Ale bym prosiła o pomoc.