PDA

Zobacz pełną wersję : Dach na konstrukcji stalowej



korba85
12-04-2016, 15:11
Witam, chodzi o budynek na zgłoszenie 4,5m x 7,5. Dach ma być z prefabrykowanych konstrukcji stalowych zespawanych w formie trójkąta... czyli od ściany do ściany (4.5m) belka z profila stalowego i do tej belki dospawane 2 profile mające zastąpić krokwie, tak co 1.5m, na to membrana, kontrłaty i blachodachówka.

Murarz proponuje aby nie robić wieńca tylko obmurować szczyt ścian czerwoną cegłą w kilku warstwach i na to mocować prefabrykaty metalowe.
Mam tej cegły bardzo dużo, a że przy takiej konstrukcji dachu nie ma naprężeń jak w typowym mocowaniu krokwi do murłaty nie ma obawy że wypchnie ścianę... Czy ktoś tak robił? Murarz doświadczony ale nie wiem co o tym myśleć?

jajmar
12-04-2016, 17:52
Brak pozwolenie czyli zgłoszenie nie oznacza braku projektu.

korba85
12-04-2016, 18:23
Brak pozwolenie czyli zgłoszenie nie oznacza braku projektu.

i tu jesteś w błędzie, proszę daj się wypowiedzieć ludziom, którzy potrafią chociaż murować...

cezary.pl
12-04-2016, 18:28
Jeśli pokrycie dachu będzie z materiałów lekkich (blacha, płyta warstwowa) lepiej zrobić wieniec i słupki w ścianach. Bałbym się że przy wichurze taki daszek odleci.

Pozdrawiam
Cezary

korba85
12-04-2016, 18:37
Rozmawiałem z gościem którego bud. gospodarczy stoi już z 10 lat tak zbudowany... przejeżdżałem w okolicy i trafiłem na taki nieotynkowany... mimo, iż nic się nie dzieje również zaleca aby zrobić wieniec...


zrobię i ja...

jajmar
12-04-2016, 18:40
i tu jesteś w błędzie, proszę daj się wypowiedzieć ludziom, którzy potrafią chociaż murować...

A czy ja komuś bronie pisać?