PDA

Zobacz pełną wersję : Witam mam dzialke o szerokosci 12,5 m?? co moge tam wybudowac?



frgadsds
12-04-2016, 19:25
Witam mam dzialke o szerokosci 12,5 m . moje pytanie brzmi jakiej szerokosci dom moge tam wybudowac?? czy ktos moze budowal juz dom na tak waskiej dzialce. nie wiem co mam robic szkoda mi wydawac pieniadze na kolejna dzialke skoro juz ta mam . w gre nie wchodzi blizniak.

Marcin34_Śl
12-04-2016, 20:06
A jaka długość działki Co mówi MPZP?

Przy wąskich działkach (do 16 m) możesz się zbliżyć na 1,5 do granicy ścianą bez okien. Z drugiej strony 4 m więc budynek może mieć 7 m szerokości.
Spokojnie można wybudować domek o takiej szerokości. Poszukaj projektów w necie na wąską działkę.

frgadsds
12-04-2016, 20:08
dlugosc 230metrow

maxb
12-04-2016, 21:09
Jeśli nie ma mpzp to wystąp o wydanie wz i będziesz wszystko wiedział. To dosyć specyficzna sytuacja i w różnych gminach różnie do tego podchodzą.

robert skitek
13-04-2016, 19:33
Witam mam dzialke o szerokosci 12,5 m . moje pytanie brzmi jakiej szerokosci dom moge tam wybudowac?? .
Możliwości jest wiele. Zgodnie z warunkami technicznymi możesz wybudować dom o szerokości 12,5m. Tyle, że bez okien w stronę sąsiadów. I wcale nie musi być to bliźniak lub szeregówka, ale sąsiad będzie miał prawo dobudować się do Twojej części w ostrej granicy. Jeśli nie chcesz ściany w granicy i możliwości dobudowy przez sąsiada, musisz się odsunąć przynajmniej na 1,5m. Czyli dom o szerokości 9,5m, także bez okien w stronę granic sąsiadów.
Jeśli chcesz okna w stronę działki sąsiada, to ściana musi być 4m od granicy.
Więcej tam:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690)


§ 12.