PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KORNELIA pracownia PRESTIGE



MIREK_2016
14-04-2016, 15:12
Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem obecnie na etapie wyboru projektu domu, wspólnie z żoną zdecydowaliśmy się na projekt z pracowni Prestige- KORNELIA, o ile wizualizacje wyglądają obiecująco, to niestety mamy duży problem ze znalezieniem rzeczywistych fotografii tego domu.
http://projektyprestige.pl/projekt/projekt-domu-kornelia/

Czy ktoś z Was wybudował/ buduje dom na podstawie tego projektu?

Będę wdzięczny za informacje zwrotne

Pozdrawiam

MIREK_2016
15-04-2016, 19:52
Nikt..nic? :(
Chyba będę pierwszy z tym lub na bazie tego projektu ;)

Elfir
19-04-2016, 10:21
pralnia na parterze - całe pranie trzeba będzie nosić po schodach, bo szafy i łazienki (gdzie zdejmujecie ubrania) macie na piętrze.

MIREK_2016
19-04-2016, 17:38
Z tego projektu najprawdopodobniej pozostanie jedynie bryła i cząstkowy układ.
Pralnia będzie u góry, a pustka nad salonem wraz ze schodami zniknie, tego typu pomieszczenia są wrogiem akustyki, a ten element jest dla mnie bardzo istotny z punktu widzenia audio.
Zresztą zauważyłem tendencję, że większość projektów wyklucza dobre rozstawienie sprzętu ;)

A wracając do tematu, to zależy mi na zobaczeniu jak ten dom prezentuje się w rzeczywistości.

edit. tak to sobie rozrysowałem:
Parter:
353440

Piętro:
353439

kelpi
13-10-2016, 17:12
Witam Mirku

Jestem w trakcie budowy Korneli więc nie jesteś sam8) Też nigdzie nie znalazłem żadnych realizacji tego projektu, co świadczy jedynie o tym że jest to projekt niebanalny i wyjątkowy.
Nie rozumiem dlaczego wybierając ładny i nowoczesny projekt, zmieniasz go w dom z lat 90 :/ Nie rezygnowałbym z pustki, to właśnie miedzy innymi dlatego wybraliśmy ten projekt że pomimo stosunkowo małych rozmiarów jest naprawdę przestronny.

U mnie wym tygodniu skończony będzie wieniec górny, drewno już zamówione i czekam na dach. Na ten rok to chyba wszystko. A jak tam prace na twojej budowie

toronkas
24-01-2018, 12:17
Mirku, Kelpi,
Jak wasze budowy? Jestem również zainteresowany budową domu z projektu Kornelia. Moglibyście napisać coś więcej na temat waszych budów, jakie zmiany robiliście, jak wygląda kosztorys? Ewentualnie może byłaby możliwość oglądnięcia domu na żywo?

Pozdrawiam