PDA

Zobacz pełną wersję : Co zamiast rododendronu



jacek.zoo
16-04-2016, 09:01
Witam, w tym roku wreszcie mam mozliwosc ogarnoac ogrod i obejscie. Zona sobie wymyslila posadzic rododendrona, bo mamy przed wejsciem taki placyk trawy miedzy kostka, ok 30-40m2. Tylko wyczytalem ze rododensdron lubi spokojne miejsce, zacienione i wilgotne. A to bedzie na samej ,,patelni,, zadnego drzewa, z woda nie problem bo jest nawodnienie. Czy sadzac go w tym miejscu jest szansa ze bedzie zyl? A jezeli nie to co innego mozna wsadzic? Wazne zeby nie gubilo lisci na zime i jakos ladnie wygladalo. Jezeli nic takiego sie nie znajdzie to wsadzimy jakies iglaki, a moze jest cos czego nie znam i by sie nadalo?

Elfir
16-04-2016, 15:12
W klimacie Polski krzewy liściaste zimozielone cierpią z powodu suszy zimowej. Mając liście, transpirują wodę, a nie mogą jej pobrać z zamarzniętej ziemi. Słonce tylko zwiększa transpirację. I rośliny więdną.
Dlatego sadzi się je w cieniu/półcieniu.

jacek.zoo
16-04-2016, 19:57
W klimacie Polski krzewy liściaste zimozielone cierpią z powodu suszy zimowej. Mając liście, transpirują wodę, a nie mogą jej pobrać z zamarzniętej ziemi. Słonce tylko zwiększa transpirację. I rośliny więdną.
Dlatego sadzi się je w cieniu/półcieniu.

No to klops, zostaja iglaki. Bo chce jak najmniej obslugowy ogrod, bo na pewno nie bede mial zapedu ze np przykrywac jakies roslinki albo ijne cuda. U mnie raz wsadzone samo ma zyc, zadnego przycinania czy chodzenia obok tego :)

chester633
18-04-2016, 06:11
U mnie raz wsadzone samo ma zyc, zadnego przycinania czy chodzenia obok tego :)

Witam, to posadź sobie dęby,klony, brzozy a na dokładkę dożuć miskanta cukrowego i wydmuchrzycę piaskową - samo urośnie.......

Elfir
18-04-2016, 12:16
i winobluszcz.
A przez ogródek to chodzić trzeba będzie z maczetą :D