PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki zabudowy a inny projekt domu



Mateuszr89
17-04-2016, 15:46
Witam,

planuje kupić działkę, na którą zostały wystawione warunki zabudowy.

O warunki te wystąpił właściciel, gdzie jako projekt domu załączył szeregówki.

Czy jeżeli ja planuje tam wybudować dom jednorodzinny (nie szeregówki tak jak to jest w tych warunkach zabudowy) to te warunki zabudowy będą ważne? Dodam, że w te warunki wpasowuje się mój projekt domu. Czy może przed budową muszę wystąpić o nowe warunki zabudowy?

maxb
17-04-2016, 18:31
Załączony projekt to nie jest istotna sprawa, jakie w warunkach zabudowy są ograniczenia?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
17-04-2016, 19:44
Mateuszr89

jeżeli WZ pasują do Twoich planów inwestycyjnych związanych z realizacją obiektu, to istnieje procedura ich przepisania. Przykład :
http://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwienia/9129/przeniesienie-decyzji-o-warunkach-zabudowy-na-rzecz-innej-osoby
... analogicznie w każdym Urzędzie

Mateuszr89
17-04-2016, 20:35
maxb wszystkie ograniczenia podane w WZ mi odpowiadają więc z tym nie ma żadnego problemu, chodziło mi tylko o ten projekt, który został podany do WZ.

Lukasz dziękuję bardzo za informację.

kaszpir007
27-05-2016, 11:13
U mnie poprzedni właściciel wystąpił o WZ i kazano mu wpisać domek jednorodziny z poddaszem i garażem (bo taki "standard")
Ja chce wybudować dom parterowy bez garażu i powiedziano mi że muszę pisać o nowe warunki zabudowy ...

Najlepiej się dowiedzieć , bo w gminie , bo kwestia interpretacji jest olbrzymia ...