PDA

Zobacz pełną wersję : Odległości pomiędzy przyłączami



Adaxis
17-04-2016, 21:03
Witam, architekt narzucił mi następujące odległości dla przyłączy mierząc od rogu działki:
1. 0.5m od rogu skrzynka gazowa
2. 2.0m od rogu rurociąg z wodą (1.5m za gazem)
3. 3.5m od rogu skrzynka elektryczna (1.5m za wodą)

i w ten sposób skrzynka elektryczna z licznikiem sięga prawie do 4m i przeszkadza mi w budowie bramy wjazdowej, a chciałem bramę przesuwną.
A np. u sąsiada widzę, że skrzynki elektryczna i gazowa są obok siebie -samowolka czy są jakieś przepisy?

Qba30
17-04-2016, 21:47
Z tego co mi wiadomo, a jestem po projektach przyłączy, to skrzynki muszą być zabudowane w Twojej granicy i wg mnie wymóg aby gaz był 0,5 od rogu jest niezasadny.
Możesz to zrobić tak że skrzynka będzie bezpośrednio dolegała do narożnika. Ja tak mam i projekt "przeszedł". Skrzynka gazowa od elektrycznej musi być zabudowana w odległości min 0,5 m.
Nie spotkałem się z tym, żeby któryś z projektantów narzucał 1,5 odległości od czegokolwiek- jedynie odległość między instalacjami sieciowymi (woda, prąd, gaz). ty pewnie robisz przyłącza więc raczej 1,5 Cię nie obowiązuje.

jacek.zoo
17-04-2016, 21:47
Witam, architekt narzucił mi następujące odległości dla przyłączy mierząc od rogu działki:
1. 0.5m od rogu skrzynka gazowa
2. 2.0m od rogu rurociąg z wodą (1.5m za gazem)
3. 3.5m od rogu skrzynka elektryczna (1.5m za wodą)

i w ten sposób skrzynka elektryczna z licznikiem sięga prawie do 4m i przeszkadza mi w budowie bramy wjazdowej, a chciałem bramę przesuwną.
A np. u sąsiada widzę, że skrzynki elektryczna i gazowa są obok siebie -samowolka czy są jakieś przepisy?

U mnie tez jest obok siebie, prad byl dawno temu, z 15 lat, a z 2 lata temu dostswiali gaz. Wg projektu i pozwolenia w tsn sposob

jacek.zoo
17-04-2016, 21:48
Straszny debilizm skrzynka na srodku dzialki, jak cos to juz lepiej prad przezucic na druga strone

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
19-04-2016, 10:58
Witam, architekt narzucił mi następujące odległości dla przyłączy mierząc od rogu działki:
1. 0.5m od rogu skrzynka gazowa
2. 2.0m od rogu rurociąg z wodą (1.5m za gazem)
3. 3.5m od rogu skrzynka elektryczna (1.5m za wodą)

i w ten sposób skrzynka elektryczna z licznikiem sięga prawie do 4m i przeszkadza mi w budowie bramy wjazdowej, a chciałem bramę przesuwną.
A np. u sąsiada widzę, że skrzynki elektryczna i gazowa są obok siebie -samowolka czy są jakieś przepisy?

są przepisy, między innymi Warunki Techniczne § 159 p.3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się instalowanie kurka głównego w odległości większej niż 10 m od zasilanego budynku, w wentylowanej szafce, usytuowanej w linii ogrodzenia od ulicy lub ogólnego ciągu pieszego z dostępem do niej od strony zewnętrznej działki budowlanej.
- pozostałe odległości - prawidłowe

Elfir
19-04-2016, 11:35
ja mam wszytsko obok siebie