PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk gipsowy a kafelki w kuchni



14-09-2004, 10:32
Właśnie przymierzam sie do położenia tynku gipsowego z agregatu i mam dylemat co zrobić w kuchni. Ściany mam z betonu komórkowego
Czy zostawić nieotynkowanane kawałki ścian gdzie potem położę kafelki (trudno teraz tak precyzyjnie określić gdzie dokładnie będa kafelki)?
Jeśli zostawiłbym nieotynkowaney pasek (pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi) to potem co? kłaść bezpośrednio na ścianę kafelki? Chyba nie bardzo, trzeba by chyba zrobić podkład z tynku cementowo- wapiennego? To chyba też nie bedzie zbyt łatwe aby przy okazji nie uszkodzić tynku gipsowego.
A może wytynkować całą kuchnię a potem skuć tynk gipsowy gdzie trzeba - ale to jest przecież bez sensu.
Czy ewentualnie położyć kafelki na tynk gipsowy, ale czy będą się trzymać gipsu? Jakoś nie jestem przekonany do kładzenia kafelek na gips.
Może jakoś trzeba by zmatowić tynk gipsowy o pomalować jakimś gruntem, który umożliwi położenie kafelek?

Wiech
14-09-2004, 10:39
Ja również miałem beton komórkowy i tynk gipsowy maszynowy.Ja wiedziałem w przybliżeniu gdzie będą kafelki,i w tym miejscu nie zacierałem na gładko tynku(jest taki szorstki).Na to położyłem kafelki.Wiech

MEDYK
14-09-2004, 10:50
Ja w bloku mam na tynkach gipsowych. Trzyma się już parę lat, były kladzione na jakąś specjalną zaprawę do tynkow gipsowych Atlas'a, która niby utwardza te tynki. Moja rada, aby w miejscach narażonych na wilgoć np. brodzik dać folię w plynie. Ja nie dałem i żałuję.
pzdr

Jarek.P
14-09-2004, 11:44
Czy ewentualnie położyć kafelki na tynk gipsowy, ale czy będą się trzymać gipsu? Jakoś nie jestem przekonany do kładzenia kafelek na gips.
Może jakoś trzeba by zmatowić tynk gipsowy o pomalować jakimś gruntem, który umożliwi położenie kafelek?

W moim obecnym mieszkaniu mam płytki położone wprost na tynk gipsowy Knaufa, tynk był wcześniej przez developera pomalowany jednokrotnie farbą emulsyjną (jak znam tego developera, to pewnie farba była najtańsza z możliwych do znalezienia a i jeszcze rozbełtana pół na pół wodą). Płytki klejone były na "zwykłego" atlasa, trzymają się już któryś kolejny rok i jakoś nie chcą odpaść. Więc kładź tak jak jest, nie kombinuj.

Darpiot
14-09-2004, 11:58
Można kłaść płytki na tynki po uprzednim zagruntowaniu. Ja używałem gruntu Greenplast z dodatkiem drobnoziarnistego piasku (produkt oryginalny). Po zagruntowaniu robi się szorstka powierzchnia na której bardzo dobrze trzyma się klej.

joola
14-09-2004, 20:37
Witam
A czy można kłaść płytki bezpośrednio na beton komórkowy?Jeśli tak, to czy trzeba go też gruntować?
Pozdrawiam

Wiech
15-09-2004, 12:36
Jola można kłaść kafelki bezpośrednio na beton komórkowy po uprzednim zagruntowaniu, ale ściana powinna być równa(szkoda kleju).Wiech

Drizzt
15-09-2004, 13:12
Popieram. Najpierw unigrunt Atlasu a potem kafelki na niewygładzona ścianę