PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie skrzynki budowlanej do skrzynki licznikowej przed budową domu



Adaxis
18-04-2016, 10:38
Witam, mam już przyłącze podziemne, czekam na licznik, zakupiłem skrzynkę rozdzielczą z gniazdami na cele budowy domu i tu pytanie:
czy można tę skrzynkę budowlaną podłączyć samemu lub przez znajomego elektryka, czy jednak będą wymagane jakieś podpisy osób uprawnionych?

Oczywiście samą skrzynkę budowlaną, słupek i kabel już mam -b. proszę o radę jak to zrobić?

forscher
18-04-2016, 10:48
Hej
jestem z regionu obłsługowanego NIESTETY przez Tauron

podłaczenie skrzynki budowlanej musiał - wg Tauronu (przynajmniej oficjalnie) - wykonac elektryk z odpowiednimi uprawnieniami. Poza tym nie wymagało to żadnych podpsiów.

Po podłączeniu
xero uprawnien elektryka i specjalny druczek z tauronu z informacją o tym ze instalacja jest gotowa na to by tauron zamontował licznik i puścił prąd.
papierki duperelki uamawianie sie umowy w wersji normalnej,, umowy w wersji tabelarycznej.. i inne No ale to wszystko jeszcze przed Tobą



Pozdrav

Bejaro
18-04-2016, 10:48
Opłacona faktura za przyłączenie.

Oświadczenie elektryka z uprawnieniami o gotowości instalacji.

Umowa o dostawę energii

Montaż licznika.

e_gregor
18-04-2016, 21:23
Opłącona faktura, podłączana RB-tka do zabezpieczeń za licznikiem, podpisanie umowy z Tauronem na taryfę C11 :( montaż licznika. Nikt mnie nie pytał kto montował RB-tkę.

Marcin34_Śl
19-04-2016, 07:17
Wiem, że było o tym na forum.

Mam skrzynkę w granicy i opłaconą fv za podłączenie,

Jeśli będę miał podpięta RBetk w blaszaku + oświadczenie o instalacji (załącznik do umowy przyłączeniowej) to mogę już podpisać umowę na taryfę G???
Czy prąd budowlany?