PDA

Zobacz pełną wersję : Wniosek o WZ



wother
18-04-2016, 22:37
Witam,
W tym momencie oczekuję na decyzję o warunkach przyłączy mediów ale chcę mieć już przygotowany wniosek o WZ.

Moje pytanie brzmi:
1.Czy już na tym etapie muszę wiedzieć jaki dokładnie dom chcę zbudować ? Jego wymiary i usytuowanie na działce ?
2.Czy jeśli urząd wyda decyzję, że kalenica ma być równoległa do drogi - to nie ma innej możliwości ? Zastanawiam się nad prostopadłym ułożeniem domu względem drogi.
3.Czy jeśli urząd wyda decyzję, że granica zabudowy to np 9m.. to mam rozumieć, że nic pomiędzy ogrodzeniem a domem nie mogę postawić ? wiaty na auto z małym pomieszczeniem gospodarczym też nie ? Czy drewniana wiata musi również zachować odstęp od granic działki te min 3-4m?
4.Jak najlepiej uzupełnić wniosek o WZ aby mieć możliowść póżniej np zmiany projektu. Bo w tej chwili mocno zastanawiamy się, czy budować garaż w bryle budynku czy jeśli jest to możliwe przed budynkiem w formie zadaszonego miejsca parkingowego + drewutnia ?

Pozdr.

maxb
19-04-2016, 07:19
Do wniosku o WZ wystarczą zapewnienia o dostawie/odbiorze, nie trzeba warunków przyłączenia.
1. Niekoniecznie ale dobrze jest coś wiedzieć na temat planowanego projektu wtedy nie trzeba w locie wymyślać danych do wniosku.
2. Możliwości zawsze są, będziesz się tym martwił jak już dostaniesz warunki.
3. Nie możesz postawić budynku.
4. Nie widziałem warunków z takimi obostrzeniami że pasuje tylko jeden projekt, no chyba że się dostawiasz do szeregowca albo stoi dziesięć identycznych domów a Ty stawiasz gdzieś w środku to wtedy urbanistę może fantazja ponieść :) Najlepiej po prostu spokojnie porozmawiać z osobą która się zajmuje wnioskami :)

Marcin34_Śl
19-04-2016, 07:25
1. Nie, WZ określają tylko podstawowe parametry domu. WZ odbywają się na podstawie analizy najbliższej okolicy, więc wszystko zależy od domów, które już w okolicy występują
2.Raczej nie ma w zakresie podstawowych parametrów.
3. Tego nie wiem, ale wiata bez zgłoszenia muszą być normalna odległości. Jeśli chcesz się bardziej zbliżyć to trzeba założyć wniosek na PNB
4. Zadaszona miejsce i drewutnia nie mają znaczenia. WIększy problem byłby, gdyby chodziło o garaż wolnostojący wg Mnie.

Bejaro
19-04-2016, 07:58
Garaż należy określić przynajmniej u mnie WZ jest na zabudowę domu jednorodzinnego z garazem dwustanowiskowym.

Linia zabudowy może być np nie mniej niż.....lub nieprzekraczalna np te 9 m,tutaj raczej trzymają się sąsiedniej zabudowy.

Wg mnie lepiej bazować na konkretnym projekcie bo zamieszać mogą jeszcze wysokość do kaletnicy i okapu,nie mówiąc o powierzchni zabudowy garaż ma trochę metrów...

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
19-04-2016, 08:36
1.Czy już na tym etapie muszę wiedzieć jaki dokładnie dom chcę zbudować ? Jego wymiary i usytuowanie na działce ?
- nie musisz. Graniczne parametry obiektu właśnie określają WZ

2.Czy jeśli urząd wyda decyzję, że kalenica ma być równoległa do drogi - to nie ma innej możliwości ?
- nie ma innej możliwości ! choć zawsze można wystąpić o nowe Warunki

3.Czy jeśli urząd wyda decyzję, że granica zabudowy to np 9m.. to mam rozumieć, że nic pomiędzy ogrodzeniem a domem nie mogę postawić ? wiaty na auto z małym pomieszczeniem gospodarczym też nie ? Czy drewniana wiata musi również zachować odstęp od granic działki te min 3-4m?
- jeśli WZ określą linię zabudowy - to są to wytyczne, które zobowiązują do ich respektowania
- wiata w różnych Urzędach, różnie jest traktowana - popytaj w Urzędzie czy traktują wiatę jako obiekt budowlany, czy też nie.
- 3 - 4m ... jeszcze wchodzą inne odległości pożarowe oraz związane z obszarem oddziaływania obiektu i związane np. z nasłonecznieniem pomieszczeń, zacienianiem, ... ( analiza o.o.o. wchodzi w zakres Projektu Budowlanego )

4.Jak najlepiej uzupełnić wniosek o WZ aby mieć możliowść póżniej np zmiany projektu. Bo w tej chwili mocno zastanawiamy się, czy budować garaż w bryle budynku czy jeśli jest to możliwe przed budynkiem w formie zadaszonego miejsca parkingowego + drewutnia ?
- WZ określają możliwości zabudowy, w tym ( w większości przypadków ) stworzenie miejsc postojowych, np. dwa miejsca / 1 działkę budowlaną, ale pytanie do Urzędu : czy miejsca postojowe w garażu są traktowane, jako miejsca postojowe wg zapisów WZ. Są różne interpretacje i podejście Urzędu w tym zakresie.

ttpj
19-04-2016, 12:47
Witam,
Pozwolę sobie podłączyć się do wątku. Sam również zamierzam wystąpić o WZ.
Po wybudowaniu domu (może równolegle z budową, korzystając z obecności ekipy budowlanej) chciałbym wybudować też altanę na grila i wędzarnie i być może dostawić garaż blaszak.
Na razie jeszcze nie wiem w którym miejscu miało by to być ustawione. Czy lepiej zaznaczyć w piśmie o WZ już teraz, czy poczekać i złożyć to później jak się zdecyduję w którym miejscu działki mają stanąć?
Rozumiem, że altanę i blaszak można postawić na zgłoszenie.

wother
19-04-2016, 12:59
Czyli np nie moge sobie przed domem wybrukować 2 miejsc postojowych, które zadasze wiatą ? - a obok np taki drewniany domek na drewno co sie kupuje np w LEROY ?

Co do wniosku o WZ - czy składająć wniosek mogę napisać że chciałbym mieć możliwość ustawienia kalenicy tak lub tak ? Dodam że przy tej drodze ale w niebezposrednim sąsiedztwie są domy które mają prostopadłą względem drogi kalenice.

Bejaro
19-04-2016, 13:09
Czyli np nie moge sobie przed domem wybrukować 2 miejsc postojowych, które zadasze wiatą ? - a obok np taki drewniany domek na drewno co sie kupuje np w LEROY ?

Co do wniosku o WZ - czy składająć wniosek mogę napisać że chciałbym mieć możliwość ustawienia kalenicy tak lub tak ? Dodam że przy tej drodze ale w niebezposrednim sąsiedztwie są domy które mają prostopadłą względem drogi kalenice.

To zależy czy wiata to wg Twojego urzędu obiekt budowlany czy nie,napisano powyżej.

Drewutnia składowisko materiałów łatwopalnych przepisy ppoż o odległościach od granicy i ścian z oknem....

wother
19-04-2016, 17:51
Ok, czy w wniosku o WZ mam wpisać, że chciałbym kalenice prostopadle do drogi czy nie ma to wpływu na decyzje ?

Bejaro
19-04-2016, 19:21
Ok, czy w wniosku o WZ mam wpisać, że chciałbym kalenice prostopadle do drogi czy nie ma to wpływu na decyzje ?

Wpisz,nic nie ryzykujesz może dadzą.

Ja zmieniałam szerokość elewacji frontowej i się udało.

marcko
26-04-2016, 09:45
...
4.Jak najlepiej uzupełnić wniosek o WZ aby mieć możliowść póżniej np zmiany projektu. Bo w tej chwili mocno zastanawiamy się, czy budować garaż w bryle budynku czy jeśli jest to możliwe przed budynkiem w formie zadaszonego miejsca parkingowego + drewutnia ?

Pozdr.

jedyna podpowiedź moja to nie pisz nic dokładnie - czyli podajesz wielkość domu wpisz np szer. do 15 m, wysokość do 9 m, to pozwoli ci dobrać projekt z większego zakresu. Niestety do garażu to chyba nie da rady taka rzecz.