PDA

Zobacz pełną wersję : nierówna wnęka



demo
19-04-2016, 09:09
Witam,
mam problem z zabudowaniem wnęki w przedpokoju. Jej szerokość przy suficie to 47cm, a przy podłodze 44cm. Otwarte półki odpadają, ponieważ znajduje się w niej licznik. Czy istnieje jakiś sposób na zabudowanie jej aby wyglądało to estetycznie?

Elfir
19-04-2016, 09:58
tak. Wyrównanie ściany.

asizo
19-04-2016, 19:24
Witam,
mam problem z zabudowaniem wnęki w przedpokoju. Jej szerokość przy suficie to 47cm, a przy podłodze 44cm. Otwarte półki odpadają, ponieważ znajduje się w niej licznik. Czy istnieje jakiś sposób na zabudowanie jej aby wyglądało to estetycznie?

Co masz na myśli mówiąc "zabudować wnękę"? Co chcesz trzymać w tej wnęce? Czy ma to być szafa na ubrania, wieszak, schowek na graty? Wszystko to można estetycznie wykonać i to na wiele różnych sposobów, zależy czego potrzebujesz. A zniwelowanie nierówności to albo wyrównanie ściany, jak już Ci Elfir napisała, lub np. zrobienie estetycznej ramki wokół (z drewna, płyty - zalezy z czego ma być zabudowa).

demo
19-04-2016, 22:01
chodzi mi o schowek na różne rzeczy, w półkami w środku. Chodzi mi o takie zamontowanie drzwi do tej wnęki (choć niekoniecznie drzwi), by nie było widać nierówności

Elfir
20-04-2016, 10:21
to dajesz drewnianą ramę, szeroką, która zamaskuje nierówność (np. 5 cm) i do ramy przykręcasz drzwi.
W środku półki mocowane bezpośrednio do ściany na kołkach.

dzabij
20-04-2016, 10:24
Daj fotkę tej wnęki, będzie łatwiej coś zaproponować.

DannyK
11-05-2016, 06:47
Dokładnie, dla firmy która zajmuje się takimi rzeczami na co dzień to będzie pikuś, zrobią to sprawnie. Różnica tych trzech centymetrów to nie jest dramat, uwierz mi że u znajomych widziałem większe kwiatki ;)

bialmik
11-05-2016, 22:58
najlepiej, jak wyrównasz ściany