PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjazd z budowy, zniszczona droga



michal_beny
23-04-2016, 20:06
Witam wszystkich,
mam mały dylemat i potrzebuję porady:
mianowicie podczas przywożenia ziemi na podniesienie terenu wywrotka wjeżdżając i zjeżdżając z asfaltu na moją działkę ukruszyła go o jakieś 40-50 cm na długości ok 5m. Czy mam to gdzieś zgłosić żeby naprawili to z urzędu czy też muszę lub mogę samemu poprawić szkodę np. asfaltem na zimno (i czy są potrzebne jakiej pozwolenia). Dodam że jest to gminna droga wiejska gdzie samochód przejedzie jeden na 3-5 min.
POMÓŻCIE bo nie wiem co mam zrobic i czy z tego tytuły jest jakaś kara :bash:

maxb
23-04-2016, 20:11
Czy na drodze jest ograniczenie tonażu, które ta ciężarówka złamała?

michal_beny
24-04-2016, 09:37
Nie. Żadnych znaków zakazu nie ma.
Co prawda Pan przywoził z okolicznej budowy drogi, a ciężarówki z tej budowy mają zakaz przejazdu przez wieś dany przez sołtysa żeby zbyt szybko nie zniszczyć asfaltu. Ale czy ta ciężarówka czy inna z ogłoszenia efekt byłby taki sam - ukruszony asfalt. Co mam dalej z tym zrobić?

Qba30
24-04-2016, 15:06
Naprawić i nie czekać na łaskę zarządcy drogi. No, chyba że chcesz aby sąsiedzi o Tobie od samego początku wyrobili sobie zdanie ;)

michal_beny
24-04-2016, 21:39
Naprawić niestety nie jest tak prosto. Za taką samowolke można dostac grzywnę. Oczywiscie w przyszlosci bede chcial to naprawic ale po wiekszych dostawach na budowę zeby zrobic raz a dobrze i bez powtorki z rozrywki.
Teraz pytajac się bardziej mialem na mysli czy mogę jakos odpowiadac za zniszczenie czy tez to wina wykonawcy ze zrobil za slaba droge oraz czy musze gdzies to zgłaszać czy dopiero pozniej razem z pozwoleniem na zajecie czesci pasa drogowego w celu naprawy.

jajmar
24-04-2016, 22:22
Masz zrobiony zjazd z tej drogi zgodnie z zatwierdzonym projektem? Czy porostu zjechał z drogi jak padło zniszczył drogę ale zarobił za kradziony materiał?

Swoją droga kraść z budowy drogi i sie chwalić na FM tym , gratuluję.

zyhu
25-04-2016, 07:57
TAKA DROGA to nie hop siup, zgłoszenie zajęcia pasa itp
możesz zrobić to po złodziejsku, zająć drogę i ok, ale jak bedziesz miał pecha i kontrole Policji, albo nie daj Boże wypadek, to masz zyciowy kocioł

wiem coś o tym, bo kanalizę musieliśmy ciągnąć i drogę zamykać, pozwolenia, mapy, zajęcia pasa... masakra

michal_beny
25-04-2016, 14:51
To może po kolei bo zaczynaja sie osady od osob nie znajacych sprawy. Po pierwsze to nie kradne bo zaplacilem panu za ziemie i to nie w jakiejs mega promocji. Po drugie nie chwalę sie tylko szukam porady czyli tego po co jest stworzone forum. A jesli chodzi o zjazd to jeszcze projektu nie ma bo puki co jestem dopiero na etapie oczekiwania na mapki, a dzialka poki co to po prostu pole. Naprawiac po cichu nie bede bo nikt mi za to nie podziekuje a jedynie problemow mozna sobie narobic. Po grubszych dostawach na budowe złoże o pozwolenie zajecia pasa na zrobienie podjazdu i naprawe drogi.
Wracam natomiast do mojego pytania: czy moge miec jakies konsekwencje za ukruszenie tego asfaltu i czy musze gdzies to zglaszac od razu czy tez moge to zrobic np za rok?

zyhu
26-04-2016, 06:50
jak nie uszkodzi tam nikt samochodu to żadnych konsekwencji nie bedzie

michal_beny
26-04-2016, 08:20
Samochodu nie powinien uszkodzić bo to jest tylko ułamane ale "resztki" czyli te odłamane elementy dalej są na swoim miejscu, a poza tym droga mało ruchliwa i ubytek jest tylko na brzegu. Czyli rozumie że urzędów póki co bać się nie muszę?

zyhu
26-04-2016, 10:52
nie powinieneś, ale jak zaczniesz grzebać, to zgłoszenie zajęcia pasa drogowego, obowiązkowo

muchenz
30-04-2016, 18:08
Generalnie w Polsce panuje samowola. Na drogach gminnych dopuszczalny nacisk na oś to 8 ton. Ale wiadomo jak to w praktyce bywa. Jedni niszczą budując inni muszą płacić.