PDA

Zobacz pełną wersję : ważność WZ z przed podziału działki



wother
24-04-2016, 22:14
Witam,
Chciałem się dowiedzieć, czy istnieje możliwość "przyśpieszenia" wydania decyzji - albo czy składająć wniosek o WZ dołączyć pismo które nakierowałby gminę na szybsze postępowanie w sprawie. Chodzi o to, że kupiłem działkę, która została podzielona na 7 mniejszych działek. Właściciel aby podzielić nieruchomość musiał wystąpić wcześniej o WZ - wnioskował o WZ na 7 domów jednorodzinnych. Otrzymał WZ - podzielił działki. Teraz ja stałem się właścicielem jednej z nich.
Zdaję sobię sprawę, że występuję o WZ na nową działkę - nowy inwestor, nowa działka, nowy nr działki. Na zdrowy rozum rozważamy warunki zabudowy dla tego samego terenu. Czy Waszym zdaniem można ubiegać się o szybsze uzyskanie WZ wnioskując, że zostało już wydaneWZ na 7 domów na tej działce.
Ja wystąpiłem o warunki przyłączy do mojej działki i wraz z nimi chcę złożyć wniosek o WZ ale 6 miesięcy oczekiwania na decyzję to dość długi czas - czy składająć wniosek o WZ warto wystosować pismo do Wójta o indywidualne rozpatrzenie sprawy celem przyśpieszenia wydania WZ ? Jakby nie było temat już raz był przez gminę rozpatrzony i decyzje wydane - więc w zasadzie większość roboty mają odbębnione ?
Dodam , że warunki WZ wydane przed podziałem odpowiadają moim zamierzeniom budowlanym.
Moze ktoś miał podobną sytuację ?

Marcin34_Śl
25-04-2016, 16:10
Musi być nowa decyzja o WZ.

Do WZ nie musisz mieć warunków przyłączy tylko zapewnienia o dostawie wody, prądu, gazu.

NIe przyspieszysz decyzji, ale decyzja może być szybsza bo urbanista wykonał już pracę na tym terenie.

WIększość czasu przy WZ to korespondencja z sąsiadami tip ale powinni się wyrobić w 3 miesiące

marcko
26-04-2016, 09:39
Zdaję sobię sprawę, że występuję o WZ na nową działkę - nowy inwestor, nowa działka, nowy nr działki.
mam trochę inną sytuację, ale np. w mojej gminie twierdzą iż później można przenieść wz na innego inwestora więc nie składasz ponownie od początku. Tylko u Ciebie jest problem że to inny inwestor w połączeniu z nowym nr działki. Więc raczej warunki zabudowy będą rozparzane od początku. Najważniejsze w tym są właśnie warunki np dojazdu (zjazdu z drogi), sąsiadów itd. A więc sąsiedzi są inni niż w przypadku pierwotnej wersji, zjazd też pewnie inaczej zrobiony do tych 7 działek.