PDA

Zobacz pełną wersję : Ciepła Woda na piętrze....



maverick0069
25-04-2016, 07:32
Witam wszystkich.
Mieszkam w domu jednorodzinnym 200 m2 razem z żoną i dwiema córeczkami już ósmy rok, dom jest własnością teściowej, która z kolei przebywa za granicą ..... tzn przebywała, wraca smoczyca na stałe za rok, może półtora.... komfort mam taki, że jest duża kubatura i piętro na które chce się wybrać jest nieużytkowane ... i tak na prawdę mam 12-18 miesięcy żeby się tam wprowadzić.
Generalnie jedno pomieszczenie sobie zrobiłem i centralne ogrzewanie mam puszczone już z rozdzielacza do pomieszczeń, zostały tylko podłogówki.
Cała reszta gołe ściany brak wody, kanalizacji i elektryki.
Od czego chciałbym zacząć ? a mianowicie od piwnicy,
Planuje Poprowadzić wodę od wodomierza po przez zmiękczacz firmy AEG do rozdzielni którą zrobię sobie sam, z rur PP, i ok jeżeli chodzi o wodę zimną, problem pojawia się przy wodzie ciepłej użytkowej, dlatego że obawiam się o odległość punktów poboru wody od zasobnika ciepłej wody, który znajduje się właśnie w piwnicy obok kotła węglowego.będzie to ok 20 metrów.
Mam świadomość że za każdym razem gdy na górze czy to w prysznicu czy umywalce odkręcę kurek ciepłej wody będę musiał spuszczać zimną wodę która będzie zalegała w tych 20 metrach rury.
Pomyślałem by zainstalować sobie na piętrze pojemnościowy podgrzewacz wody, ale po przeliczeniach jest to niestety bardzo nieekonomiczna opcja.
Zastanawiam się czy da się zrobić jakąś cyrkulację by woda w rurach się mieszała ale na takiej odległości się chyba nie da.
Poradźcie coś panowie, co i jak zrobić.

Myjk
25-04-2016, 10:57
Zakładając rurkę 18mm i długość 20m, siedzi tam 4L wody. Węglem grzejesz CWU także w lato?

maverick0069
26-04-2016, 10:53
Zakładając rurkę 18mm i długość 20m, siedzi tam 4L wody. Węglem grzejesz CWU także w lato?


W ogóle nie grzeje węglem, w większości brykietem dębowo-bukowym, mieszanym z drewnem.

Myjk
26-04-2016, 11:35
W ogóle nie grzeje węglem, w większości brykietem dębowo-bukowym, mieszanym z drewnem.
Jeden grzyb... ;) Grzejesz zatem DREWNEM wodę także w lato?

Mareks77
28-04-2016, 11:26
Tylko cyrkulacja. Dokładasz powrót z ciepłej wody, pompkę i masz ciepła wodę na zawołanie.
Odnogę prowadzisz jak najbliżej ujęcia wody a jeśli jest ich więcej to gdzieś po środku lub z najdalszego punktu.

maverick0069
30-04-2016, 08:39
Jeden grzyb... ;) Grzejesz zatem DREWNEM wodę także w lato?

Tak w lato też grzeję piecem.