PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie ścienne pod płytami GK czy tynki



robbi82
25-04-2016, 18:37
Witam. Pytanie tak jak w temacie.
1. Czy można pierw rozciągnąć instalacje następnie nałożyć obrzutkę cementową a na to płyty GK na placki?
2. Czy tradycyjny tynk cementowo-wapienny nie wyjdzie w podobnej cenie , rurki montowane to fi16 ?

Krzysiek88
25-04-2016, 18:45
Wszystko można pytanie jak to będzie grzało. Zapytaj może na elektrodzie w dziale systemy grzewcze serwis

robbi82
25-04-2016, 18:57
Jeśli chodzi o powierzchnie styku rurek z płyta to nie mam obaw o grzanie tylko zastanawiam się czy iść w łatwiznę czy jednak pomachać kielnia i zrobić tynki.
Jeszcze takie pytanie czy jeśli pójdę w stronę GK to czy muszę ogrzewać domu , Stan surowy zamknięty nie ocieplony

Krzysiek88
26-04-2016, 08:14
nowy dom i chcesz regipsy? Dlaczego? Juz dobra wiosna, ale wczesna wiosna nie byla mroźna, trzeba było wtedy sie za tynkarzami ogladac bo nie mieli duzo roboty to chętnie by pewnie przyszli i duzo taniej zrobili jak standardowo od metra bo roboty nie mieli.

romano78
26-04-2016, 20:32
Wszystko można pytanie jak to będzie grzało. Zapytaj może na elektrodzie w dziale systemy grzewcze serwis

A jak ma grzać przecież plyta gipsowa jest świetnym izolatorem jeszcze klejone na placki czyli z pustą powietrzną

maxb
26-04-2016, 20:39
Według mnie jedyne rozwiązanie w tym przypadku to tynk c-w, nie wiem jak się kształtują ceny w Twojej okolicy ale na wioskach można wyhaczyć brygady tynkujące za ok 20zł/m2 z materiałem i wcale nie mówię o jakichś pijaczkach ze sklepu co robią od razu w gratisie wyżymaczkę na ścianie. W tej cenie układanie płyt gipsowych nie ma żadnego sensu ekonomicznego ani funkcjonalnego.

Patrol76
22-11-2016, 19:53
Witam. Pytanie tak jak w temacie.
1. Czy można pierw rozciągnąć instalacje następnie nałożyć obrzutkę cementową a na to płyty GK na placki?
2. Czy tradycyjny tynk cementowo-wapienny nie wyjdzie w podobnej cenie , rurki montowane to fi16 ?

3THERMO ma gotowy system pod standardowe płyt GK (dla rozstawu co 60cm) ale nie na placki tylko w stelaż. Umieszczasz element grzewczy (grzejnik podtynkowy) w stelażu ścianki.

Generalnie system ścienny najlepiej montować w masie betonu, który będzie akumulował energię cieplną. I koniecznie w ścianach zewnętrznych (tam gdzie największe ubytki ciepła) a nie wewnętrznych bo wtedy to będzie jak podłogówka, tyle że na ścianie.