PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia 10m2 ze stołem - jak rozplanowac?



Bakuś
26-04-2016, 21:33
Witam wszystkich,

Zwracam sie z prośba o pomoc w zaplanowaniu rozmieszczenia kuchni w bloku. Jest to nowy blok ktory wlasnie jest na etapie budowy. Z racji tego, że w bloku bedzie niedlugo wykonywana instalacja wod-kan musze odeslac do dewelopera plan uwzgledniajacy zlewozmywak i zmywarke by podprowadzili rury.
Wciaz nie moge sie zdecydowac jak zaplanowac kuchnie. Mam dwa pomysły. Co onich myslicie ? Jestem otwarta na wszelkie propozycje i opinie.

Co do kuchni: Musi byc w srodku miejsce do siedzenia i w gre wchodzi tylko zamknieta kuchnia -brak mozliwosci polaczenia z salonem.

Kuchnia: 354157

Pierwsza wersja: 354158 354159 354160 354161

Bakuś
26-04-2016, 21:34
Druga opcja: 354162 354163 354165 354166

anika1003
26-04-2016, 22:04
Zaproponuję 2 układy.
Co mi się nie podoba w propozycjach to to, że się wchodzi na bok szafek, które są bardzo blisko wejścia.
Dlatego proponuję odsunąć te szafki na ścianie "na dole".
Opcja 1: Kuchnia w L, zmieścił się pełnowymiarowy stół, siedzimy przy oknie, więc jest to bardzo komfortowe miejsce które można wykorzystać jako blat roboczy. Dodatkowo szafki wysokie typu cargo koło stołu i najlepiej jakby były na tą samą długość co on, będzie to wyglądało estetyczniej. A szafki z przeznaczeniem na rzadziej używane sprzęty czy zastawę.
Opcja 2: Układ zamykają dwa słupki. Jeśli jest marzenie o zlewie pod oknem, to przy takim układzie myślę że zostanie zachowana funkcjonalność reszty sprzętów.

354168

Bakuś
26-04-2016, 23:00
Bardzo dziekuje za odpowiedz. Ciekawe propozycje. A gdzie bys proponowala piekarnik w wysokiej zabudowie w opcji 1 ? Czy tam mialas na mysli piekarnik pod plyta ?

kinka
27-04-2016, 08:36
Ja jestem za opcją powyżej nr 2 ,w opcji nr 1 będziesz się obijać po wejściu o róg szafki,mam tak obecnie.

Bakuś
27-04-2016, 09:21
Zastanawia mnie tylko czy nie bedzie za malo miejsca na stol i krzesla i czy to nie bedzie za bardzo przeszkadzalo w dostepie do piekarnika? Co do stolu raczej widzialabym tam mniejszy stolik na dwie osoby plus dostawka dla trzeciej. Powiedzmy kwadratowy stol 70x70.

Bakuś
27-04-2016, 19:40
A moze zrezygnowac ze stołu ? Ktos cos podpowie ?

marchew
27-04-2016, 20:21
Bym wybrała Twoją opcję nr 2 - to też i lepiej wygląda, jak wchodząc do kuchni w perspektywie widać stół, a nie bok szafki.
Z tym, że bym schowała piekarnik pod płytę. Wtedy masz więcej blatu i gdzie wykładać rzeczy z lodówki.
Ewentualnie w tym układzie przemyśleć inny układ szafek, tak by lodówka była w górnym prawym rogu - wtedy na wejściu nie ma wysokiej ścianki i byłoby przestrzenniej.
A ze stołu w kuchni osobiście nie zrezygnowałabym nigdy.

Bakuś
27-04-2016, 21:32
Bym wybrała Twoją opcję nr 2 - to też i lepiej wygląda, jak wchodząc do kuchni w perspektywie widać stół, a nie bok szafki.
Z tym, że bym schowała piekarnik pod płytę. Wtedy masz więcej blatu i gdzie wykładać rzeczy z lodówki.
Ewentualnie w tym układzie przemyśleć inny układ szafek, tak by lodówka była w górnym prawym rogu - wtedy na wejściu nie ma wysokiej ścianki i byłoby przestrzenniej.
A ze stołu w kuchni osobiście nie zrezygnowałabym nigdy.

Przyznam ze bardzo podoba mi sie piekarnik w w wysokiej zabudowie i chciałabym go miec. Moze zamiast umieszczania piekarnika pod plyta przedluzyc ten blat pod oknem ?

anika1003
28-04-2016, 12:34
W opcji nr 1 piekarnik miał być pod płytą. Jeśli jednak się uprzesz na to rozwiązanie i na słupek, to lepiej zamienić jedną szafkę cargo na piekarnik/mikrofalówkę. Tak żeby stał bliżej wyjścia, czyli nie na miejscu pod oknem. Szkoda tracić blatu roboczego w tym układzie, bo i tak jest go niezbyt dużo. Lub rozważyć lekkie przesunięcie płyty w stronę narożnika i umieszczenie słupka zaraz przy wejściu, ale to optycznie zmniejszy kuchnię i nada wrażenia wchodzenia do wagonu. Albo wstawić piekarnik koło lodówki w ostateczności.
Ja bym się przychylała bardziej do wersji nr 2. Jest tam więcej blatu roboczego, nie masz problemu ze słupkiem z piekarnikiem. Stół jest narysowany co prawda 90x120cm czyli taki standard, dlatego może się wydawać trochę masywny. Można go zamienić na mniejszy. Dosunąć rogiem do rogu ściany i wtedy się robi więcej miejsca pod piekarnikiem. Pamiętaj że nie pieczesz 24/7 i nie siedzą przy stole osoby przez cały dzień. Jeżeli ma to być stół tylko do szybkiego przekąszenia, to nie zauważysz nawet problemu z dojściem do piekarnika. Gorzej byłoby z lodówką, bo jest ona w ciągłym użytku.
Jeszcze moja 3 propozycja. Zmniejszamy stół i "doklejamy" do do mebli (wysokiej zabudowy).
Stół jest dosunięty do szafki cargo, potem jest piekarnik w słupku i reszta zostaje bez zmian jak w wersji 2.
A na tym boku cargo można powiesić jakąś tablicę kredową itd. Ale przez to, że wysoka zabudowa jest cofnięta i nie widać jej z wejścia, to kuchnia nie będzie przytłaczać.
354272

Zbych77
28-04-2016, 14:39
Jak widać wszystko jest możliwe i całkiem dobrze to wygląda

Bakuś
28-04-2016, 22:45
Swietna ta opcja nr. 3 Dziekuje!! :)