PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsze materiały do ocieplenia podłogi



ewenement22
27-04-2016, 21:11
Witam
Mam wylany chudziak. Niestety pęknięty. Nie wiem dlaczego... być może dlatego, że budowa stoi już ponad 4 lata.
Czy robić coś z tym pęknięciem? Może jakiś sylikon? Pianka? Czy kompletnie nie ma to sensu?

Kupiłem ten dom w takim stanie jak teraz jest czyli stan surowy otwarty papa na dachu.
Chcę bardzo dobrze ocieplić oraz odizolować podłogę od gruntu, ponieważ planuję prawie wszędzie na parterze mieć podłogówkę i ogólnie lubię ciepłe podłogi oraz uważam, że powinno być to dobrze zrobione i na tym na pewno nie chcę oszczędzać... oczywiście w ramach zdrowego rozsądku.

W projekcie na jest napisane, żeby na chudziaka czyli beton b20 15cm dać
-folię polietylenową na zakład
-styropian termo organika na zakład typ podłoga 2 x 3cm
-folię polietylenową na zakład
-gładź cementową 5cm
-płytki, parkiet lub panele
Według wszystkich osób z którymi rozmawiałem jest to za mało te 6 cm styropianu. Ja też tak uważam.
Aktualnie w pomieszczeniach mam 280cm
Okna balkonowe są na wysokości 255cm
Dodam, że w gruncie jest glina... raz metr pod ziemią raz jej nie ma, raz są cegły raz raz ładny piasek... ogólnie dziwny grunt...
Dom nie jest podpiwniczony.

Chcę teraz poznać i zdecydować co położyć po kolei na podłogę na parterze.
Zastanawiam się czy folia wystarczy... Może lepiej dać na początek papę a później dopiero folię... Czytałem, że jak tak się robi to trzeba tą papę czymś wysmarować, żeby nie wchodziła w reakcję, czy nie gryzła się z tą folią... prawda to?

Zamiast styropianu 6 cm chciałbym dać np. 10 cm (bo więcej nie mogę bo za małe będę pokoje) jakiegoś lepszego materiału... głównie chodzi mi o termoizolację, na twardości zbytnio mi nie zależy bo największy pokój ma 36m2.
Chciałbym właśnie się dowiedzieć co jest najlepsze na rynku... w czym wybierać...
Podobno tej termo organiki jest kilka rodzai. Kolega pamiętam, że mówił, że termo organika silver będzie wystarczająca... ale ja chcę wiedzieć w czym mogę wybierać i co czym się charakteryzuje.
Słyszałem też coś o styrodurze. Ale czy jest on cieplejszy? czy tylko twardszy np. od termo organiki... Chodzi mi o jak najcienszy materiał i o jak najlepszych wartościach termoizolacyjnych.

Jest jeszcze jakiś inny godny uwagi materiał ??

Proszę o odpowiedź na wszystkie moje pytania, wyjaśnienie mi moich niejasności i poradę.... Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Wszystkich:)

Termo Organika
28-04-2016, 15:27
Pęknięcia „chudziaka” mogą być spowodowane najprawdopodobniej ruchem gruntu w wyniku oddziaływania niskich temperatur (poziom gruntu podniósł się podczas ujemnych temperatur powodując pęknięcia.
Drugim powodem może być niestabilność gruntu wypełniającego przestrzeń wewnątrz ścian fundamentowych, spowodowana złym zagęszczeniem lub niejednorodnym wypełnieniem w wyniku czego dochodzi do osiadania. Jeżeli zachodzą podejrzenia o niestabilność gruntu, należy bezwzględnie naprawić sytuację na tym etapie (np. zasypać na nowo odpowiednim kruszywem i zagęścić mechanicznie)
Podsumowując: podłoże na którym będzie układany styropian musi być stabilne.

Przed ułożeniem styropianu należy wykonać warstwę izolacji przeciwwilgociowej (hydroizolacji) przy pomocy warstwy papy lub folii PE o gr. 0,2 mm. Zarówno papa jak i folia odpowiednio wykonane będą zabezpieczać izolację przed zawilgoceniem od strony gruntu.

Izolacja cieplna podłogi na gruncie nie wymaga stosowania tak grubej warstwy jak w przypadku ścian zewnętrznych, ponieważ strata do gruntu jest dużo mniejsza. W przedstawionej sytuacji wystarczającym rozwiązaniem będzie zastosowanie styropianu TERMONIUM dach-podłoga (https://termoorganika.pl/termonium-dach-podloga) w grubości 10 cm (może być 2x5 cm).
Płyty TERMONIUM dach-podłoga produkowane z surowców z dodatkiem np. grafitu, mają znacznie lepsze parametry izolacyjne niż zwykłe białe styropiany, dlatego już przy mniejszej grubości zapewniają odpowiednią ochronę cieplną. Ważne by podłoże na którym będą układane płyty było równe.
Na starannie ułożone płyty rozkłada się warstwę folii budowlanej PE 0,2 mm, następnie instalację ogrzewania podłogowego (opcjonalnie – jeśli jest przewidziana) i warstwę wylewki.

Warto zastosować wzmocnienie wylewki w postaci rozproszonego zbrojenia z włókien polipropylenowych lub arkusze z drutu zgrzewanego.

ironsmith
28-04-2016, 18:52
hej co do izolacji to max płyty pir/pur lub natrysk pianki (wytrzymałość na ściskanie dobra), oczywiście cena z m2 droższa od styropianu, co do pęknięć można znaleźć specjalistyczne masy do naprawy posadzek producenta wybierz sam.

ewenement22
28-04-2016, 21:53
A co myślicie o płytach PIR?
Dużo droższe są? Opłaca się ich używać?
Myślę o termo organika silver lub termonium lub ewentualnie właśnie o płytach PIR.Tylko nie wiem ile co będzie mnie kosztowało.
mam 80m2 na parterze i mogę położyć myślę maksimum 10 cm ocieplenia
bo mam 280cm
odejdzie 10cm na ocieplenie
6cm wylewki
tynk 1-2cm
i zostaje 262cm
jak dam 12 cm ocieplenia to już tylko 260cm...
Nie wiem jaka powinna być odpowiednia wysokość pomieszczeń....
Ile mniej więcej będzie kosztować mnie położenie ocieplenia w opcji silver w opcji termonium a ile w PIR? Jak wspomniałem mam około 80m2 na parterze

ewenement22
28-04-2016, 21:56
hej co do izolacji to max płyty pir/pur lub natrysk pianki (wytrzymałość na ściskanie dobra), oczywiście cena z m2 droższa od styropianu, co do pęknięć można znaleźć specjalistyczne masy do naprawy posadzek producenta wybierz sam.

o czymś takim Pan mówił???
http://allegro.pl/tynk-silikatowy-bolix-s1-5ka-kolor-dostgratis-30kg-i5172040973.html

cezary.pl
30-04-2016, 13:11
A co myślicie o płytach PIR?
Dużo droższe są? Opłaca się ich używać?
Myślę o termo organika silver lub termonium lub ewentualnie właśnie o płytach PIR.Tylko nie wiem ile co będzie mnie kosztowało.
mam 80m2 na parterze i mogę położyć myślę maksimum 10 cm ocieplenia
bo mam 280cm
odejdzie 10cm na ocieplenie
6cm wylewki
tynk 1-2cm
i zostaje 262cm
jak dam 12 cm ocieplenia to już tylko 260cm...
Nie wiem jaka powinna być odpowiednia wysokość pomieszczeń....
Ile mniej więcej będzie kosztować mnie położenie ocieplenia w opcji silver w opcji termonium a ile w PIR? Jak wspomniałem mam około 80m2 na parterze

Na swoją podłogę kupiłem płyty z pianki PIR gr. 14 cm w cenie 61,- zł/m2 netto lambda 0,02. Płyty wylane w okładzinie z grubej folii aluminiowej.
Czyli 1m3 pianki PIR kosztuje 535,93,- zł. i jest to ekwiwalent 1,5m3 styropianu o lambdzie 0,03 Dostawa z magazynu w Warszawie kosztowała 500,- zł.
Ile kosztuje 1,5 m3 styro na podłogę?

Jeśli jesteś zainteresowany to podam Ci namiar na priv.

Pozdrawiam
Cezary

ewenement22
01-05-2016, 06:42
Oczywiscie ze jestem. Prosze o kontakt