PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawienie brudnej ściany, czy będzie taki sam kolor?



icrew
29-04-2016, 08:38
Witam

Kupiłem mieszkanie gdzie później ściany zostały zagruntowane i dwa razy pomalowane na szaro.
Podczas dalszego remontu na jednej ścianie zrobiły się tłuste zabrudzenia.
Farba już dawno wyschła bo minęło z 15 dni od malowania.

Wczoraj wziąłem tą samą farbę i przejechałem wałkiem te zabrudzenia.
Dzisiaj podjechałem zobaczyć jak to wyszło to się złapałem za głowę.
Ta sama farba, a w miejscu gdzie było malowane jest jaśniejszy odcień.

Czy musi minąć dłuższy czas żeby ta farba ściemniała i miała taki sam odcień jak wcześniej malowana czy teraz będę musiał malować całą ścianę?
Proszę o pomoc.

MakinTosz77
29-04-2016, 08:48
Miałem właśnie podobny problem. Szykujemy się do sprzedaży kawalerki i pomalowaliśmy ściany - wcześniej wszytko wyglądało jednolicie, ale po pomalowaniu po kilku godzinach farba dosłownie spłynęła z niektórych miejsc, powstały dziwne plamy, jakby tłuste. Facet w castoramie nam doradził taką farbę na plamy i o tyle pomogło, że farba nie spłynęła, ale niestety po zaschnięciu odpadła, jakby nie miała przyczepności :mad: Także ostatecznie będziemy chyba robić grubszy remont i położymy coś na to - jakieś panele albo co, bo jak myślę o kuciu tynku to mi słabo :D

icrew
29-04-2016, 09:07
Ale mi nic nie spływało miałem wszystko idealnie ale jakiś fachowiec pewnie oparł się albo tłustymi łapami dotknął i zostały plamy.
Myślałem, że jak pomaluje tą samą farbą to nie będzie żadnej różnicy.
Może faktycznie muszę poczekać dłużej żeby ta farba miała docelowy kolor i będzie taki sam... zobaczymy.

Krzysiek88
29-04-2016, 20:32
Tłustego się nie maluje, usuwa się tłuste najpierw a potem maluje sciane - na farbach jak byk pisze ze sciany m.in powinny być suche, jednolite, odtłuszczone itp

mietek440
01-05-2016, 21:18
Do mycia ścian polecam mydło malarskie .