PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia chłonna



japa1_32
29-04-2016, 12:42
Mam takie pytanie: teren torfowy, woda na poziomie 1 m. Twardy piaszczysty grunt na poziomie ok 2 - 2,5 m. Czy w przypadku wykonania studni chłonnej od poziomu gruntu do głębokości piaszczystego dna nie będzie się ona zapełniać wodą gruntową zamiast odprowadzać zawartość?A jeśli tak to czy nastąpi wymiana pomiędzy zwartością studni a wodą gruntową czy raczej studnia zapełni się w całości i nie odprowadzi zawartości do gruntu? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

jajmar
29-04-2016, 12:57
wsadź do wanny z wodą rurkę np kanalizacyjna i zobacz jaki poziom wody jest w rurce w stosunku do wody w wannie

Zdun Darek B
29-04-2016, 13:39
Czy robiąc odpływ wody z warstwy torfowej poniżej warstwy wodoszczelnej nie spowodujesz pogorszenia jakości wody w okolicznych studniach ??

japa1_32
29-04-2016, 16:15
Czy robiąc odpływ wody z warstwy torfowej poniżej warstwy wodoszczelnej nie spowodujesz pogorszenia jakości wody w okolicznych studniach ??

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, stąd moje pytanie i nadzieja na odpowiedź, czy to realny i sensowny pomysł ?

rustin
01-05-2016, 19:07
Miałem podobny dylemat.
Rozmawiałem z firmą która robi badania gruntu i robi także studnie. Jeżeli poziom wód gruntowych jest tak wysoko to nie ma najmniejszego sensu robić studni chłonnej bo napełni się ona wodami gruntowymi na taką samą wysokość.
Jedynie szczelny zbiornik.

Konto usunięte_1*
02-05-2016, 07:47
A nie lepiej bioszambo z rurami drenarskimi ? rury układa się nie tak głęboko i akurat w twoim wypadku były by na poziomem wody gruntowej , ja mam wody gruntowe 4 poniżej ale gliniasta ziemia i też sobie super radzi