PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja rur przez poddasze?



laskim
02-05-2016, 08:06
Witam,
Etap budowy mam juz praktycznie na wykonczeniu a żona teraz sie obudziła że chce odkurzacz centralny. Domek jest parterowy z poddaszem nieużytkowym i pomyslałem sobie żeby wyjsc z garazu na poddasze rurami i z poddasza zjezdzac na dół do pomieszczeń. Czy taka instalacja ma sens?

gnago
02-05-2016, 18:48
Witam,
Etap budowy mam juz praktycznie na wykonczeniu a żona teraz sie obudziła że chce odkurzacz centralny. Domek jest parterowy z poddaszem nieużytkowym i pomyslałem sobie żeby wyjsc z garazu na poddasze rurami i z poddasza zjezdzac na dół do pomieszczeń. Czy taka instalacja ma sens?

Najpierw pomyśl nad rozkładem rur, jednostki ssącej. Może ogarniesz domek z jednego/dwóch miejsc i szufelki w kuchni. A dopiero potem rozważ instalację nad sufitową czy kucie podłogi czy ścian

laskim
02-05-2016, 22:53
chodzi o to ze kucie podlogi odpada (podłogówka) i mam tylko mozliwosc kladzenia rur przez poddasze i spowrotem na parter. tylko czy taka instalacja nie niesie za soba problemow, czyt. zbyt długie/skomplikowane odcinki rur.

jacek.zoo
30-05-2016, 10:10
chodzi o to ze kucie podlogi odpada (podłogówka) i mam tylko mozliwosc kladzenia rur przez poddasze i spowrotem na parter. tylko czy taka instalacja nie niesie za soba problemow, czyt. zbyt długie/skomplikowane odcinki rur.

Nie ma problemu, jedynie bedziesz musial dobrac odpowiednio mocna jednostke, z tego co pamietam kazde kolanko liczy sie jak 3m prostej rury