PDA

Zobacz pełną wersję : Zgłoszenie rozpoczęcia robót budowlanych



Resqres
02-05-2016, 09:00
Witam,

Wybieram się do nadzoru budowlanego zgłosić rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego. Zadzwoniłem wcześniej upewnić się ,że posiadam wszystkie potrzebne dokumenty by nie było wpadki i okazało się, że jednak brakuje. Powiedziano mi ,że brakuje mi oświadczenia kierownika budowy stwierdzającego sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i że oni takiego druku nie mają ale znajdę sobie w przeglądarce przykładowy druk. Szukam ale nic takiego nie ma ,jedynie informacje jak coś takiego ma wyglądać. Czytam jednak art.42 prawa budowlanego, a tam pisze że "Ogłoszenie, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, stosuje się do budowy lub rozbiórki, na której przewiduje się prowadzenie robót budowlanych trwających dłużej niż 30 dni roboczych i jednoczesne zatrudnienie co najmniej 20 pracowników albo na których planowany zakres robót przekracza 500 osobodni". W moim przypadku 20 osób naraz nie będzie pracować ,również mam nadzieje że budowa nie będzie trwać powyżej 500 osobodni. Czy w takim przypadku mogę napisać oświadczenie że sporządzenie takiego planu nie dotyczy mojej inwestycji i dać to do podpisania kierownikowi gdy wróci z urlopu?

ps. Wszędzie mi mówiono że po złożeniu zgłoszenia czeka się 7 dni na uprawomocnienie. Pani z nadzoru poinformowała mnie ,że to już nie obowiązuje i można zaczynać nawet w tym samym dniu więc może komuś się ta informacja przyda :)